NAJNOVIJE VIJESTI

EBEL: Medveščak imao pobjedu u rukama, na kraju izgubio na penale!

U sljedećem kolu Medvjedi u Ledenoj dvorani 17. prosinca igraju protiv talijanskog Bolzana.

Hokejaški klub Medveščak gostovao je u Linzu kod istoimenog domaćina u sklopu austrijske EBEL lige i pritom upisao novi, šesti poraz zaredom nakon rascupavanja. Susret je u regularnom vremenu završio 3:3, a Linz je slavio nakon penala.

Domaćini su poveli već nakon 1:34 i pogotka Coreya Lockea. Deset minuta već je 2:0 nakon pogotka Ricka Schofielda u situaciji s igračem više. U 13. minuti Medvjedi smanjuju zaostatak na 2:1 pogotkom Tomasa Netika.

Nakon 11:10 u drugoj trećini Medvjedi dolaze do izjednačenja pogotkom Tylera Morleya, da bi već dvije minute poslije zagrebački sastav došao i do prvog vodsta na utakmici kada je precizan bio ponovno Netik.

Medvjedi su imali pobjedu u rukama sve do 17. minute treće trećine kada je Andreas Kristler zabio za poravnjanje na 3:3 i tako utakmicu odveo u produžetke.

U produžecima nije bilo pogodaka pa se pobjednik morao odlučiti nakon raspucavanja. Linz je zabio dva pogotka iz dva udarca zahvaljujući Lockeu i Sebastienu Picheu, dok su kod Medveščaka neprecizni bili Samson Mahbod i Netik.

Tako je domaćin slavio nakon penala s ukupnih 4:3. Linz je ovom pobjedom ostao na drugom mjestu lige, dok je Medveščak trenutno na sedmoj poziciji. Prvih šest klubova izborit će doigravanje za prvaka.

U sljedećem kolu Medvjedi u Ledenoj dvorani 17. prosinca igraju protiv talijanskog Bolzana, posljednjeplasirane momčadi.