Poraz nakon raspucavanja

EBEL: Medveščak na penale izgubio od Linza

Medveščak je u sklopu 9. kola EBEL lige ugostio austrijski Linz i upisao poraz nakon raspucavanja 5:4.

Hokejaški klub Medveščak, koji se od ove sezone ponovo natječe u austrijskoj EBEL ligi, izgubio je u Ledenoj dvorani nakon raspucavanja od Linza 5:4.

Medveščak je odlično bio krenuo u utakmicu. Kanadski napadač Tyler Morley u 10. minuti je načeo goste, a već dvije minute kasnije je isti igrač zabio za 2:0. Austrijanci se vraćaju na isteku 15. minute preko Joela Brode koji smanjuje na 2:1. Medvjedi uspijevaju do kraja prve trećine zabiti još jedan pogodak. Strijelac je na početku 18. minute bio Čeh Tomas Netik u situaciji s igračem više.

U drugu trećinu puno bolje ulaze gosti. Na početku 4. minute na 3:2 smanjuje Brian Lebler, a već na isteku 8. minute Linz poravnava na 3:3. Strijelac za izjednačenje bio je Corey Locke. Medvjedi u 17. minuti ponovo preuzimaju vodstvo preko norveškog napadača Sondrea Oldena. Međutim, do kraja druge trećine Linz zabija pogodak za novo izjednačenje preko Roberta Lukasa.

U trećoj trećini nije bilo pogodaka, kao ni u produžecima pa se pristupilo izvođenju penala. Linz je pobijedio u raspucavanju, a strijelac zlatnog pogotka bio je Brian Lebler.

U sljedećem kolu Medveščak ugoščuje austrijski Villach 10. listopada.