EBEL: Medveščak nastavio s lošim igrama i u Salzburgu

Medveščak je prije negativnog niza bio na odličnom četvrtom mjestu lige.

Hokejaški klub Medveščak gostovao je u Salzburgu u sklopu 30. kola austrijske EBEL lige i pritom upisao osmi poraz zaredom. RB Salzburg svladao je Medvjede s 5:2.

Domaćin je dobio sve trećine (2-1, 1-0, 2-1), a do vodstva su došli nakon 3:45 preko Branta Harrisa, a u 12. minuti na 2:0 prednost diže Julien Brouillette. Pred kraj prve trećine (19:22) Sašo Rajsar smanjuje za Medvjede na 2:1.

U drugoj trećini jedini gol Salzburg je postigao minutu nakon početka trećine preko Petera Muellera za 3:1.

Nakon 1:44 u trećoj trećini Mario Huber pogađa za 4:1. Medvjedi nakon 11:30 smanjuju na 4:2 preko Marka Poyhonena. Do kraja utakmice domaćini postižu i peti pogodak za konačnih 5:2 kada je precizan bio John Hughes.

Medveščak je prije negativnog niza bio na odličnom četvrtom mjestu lige, ali nakon osam poraza zaredom Zagrepčani su pali na deveto mjesto. U sljedećem kolu Medvjedi će u Ledenoj ugostiti Dornbirn 21. prosinca.