EBEL: Medveščak pobijedio Viennu!

Medveščak je u sklopu austrijske EBEL lige u Ledenoj dvorani pobijedio Viennu 4:1. Sljedeću utakmicu Medvjedi igraju već sutra protiv Innsbrucka.

Hokejaški klub Medveščak ugostio je u Ledenoj dvorani austrijsku Viennu i upisao pobjedu 4:1.

Medveščak je u sklopu austrijske EBEL lige ugostio Viennu u Ledenoj dvorani Doma sportova i upisao vrijednu pobjedu 4:1.

U prvoj trećini jedini pogodak zabio je Čeh Tomas Netik udarcem s desne strane u 11. minuti. Iako je Vienna dominirala i napadala, Medvjedi su prvi došli do pogotka nakon što su gosti u svojoj trećini izgubili pločicu.

U drugoj trećini Vienna izjednačava na isteku pete minute pogotkom Kanađanina MacGregora Sharpa udarcem iz mrtvog kuta s desne strane. Medvjedi ponovno vode nakon 13:22. U situaciji 4 na 3, prilikom igrača više, Kanađanin Samson Mahbod postiže pogodak iz blizine. U 15:46 već je 3:1 za domaćina. Norvežanin Sondre Olden postiže pogodak udarcem u praznu mrežu nakon loše reakcije vratara Pekke Tuokkole na vratima Vienne.

Konačnih 4:1 postavlja dvostruki strijelac Mahbod udarcem nakon odbijanca. Treba istaknuti da je vratar Medveščaka Kanađanin Kevin Poulin odlično branio čitavi susret.