EBEL: Medveščak razbio Bolzano!

Ovom pobjedom Medveščak je skočio na peto mjesto ljestvice, a u sljedećem kolu gostuju u Klagenfurtu 15. studenog.

Hokejaški klub Medveščak ugostio je u Ledenoj dvorani talijanski Bolzano u sklopu austrijske EBEL lige i upisao visoku pobjedu rezultatom 7:3.

Medvjede je u vodstvo u prvoj trećini doveo Tomislav Zanoški nakon 6:14. Dvije minute poslije domaćin udvostručuje vodstvo preko Kanađina Samsona Mahboda. Gosti iz Italije smanjuju na isteku sedme minute pogotkom Mikea Angelidisa za 2:1. Međutim, već u 12. minuti Medvjedi vraćaju dva gola prednosti kada je precizan bio kanadski napadač Tyler Morley za 3:1. Efikasnu prvu trećinu zaključio je Zanoški nakon 17:31 svojim drugim golom na utakmici za vodstvo 4:1.

Na samom isteku druge trećine gosti su postigli pogodak za 4:2, a strijelac je bio Talijan Anton Bernard u situaciji s igračem više.

U drugoj minuti treće trećine Slovak Jozef Balej diže prednost Medveščaka na 5:2. U 17. minuti novi pogodak u mreži Bolzana. Za 6:2 precizan je Morley. Do kraja utakmice gledatelji su vidjeli još dva pogotka, po jedan na svakoj strani. U 19. minuti za 7:2 pogađa Mahbod, a pred sam kraj utakmice konačnih 7:3 postavlja Domenic Monardo.

Tako su Medvjedi isprali gorak okus u ustima nakon teškog poraza u prošlom kolu kod Linza (8:1). Ovom pobjedom Medveščak je skočio na peto mjesto ljestvice, a u sljedećem kolu gostuju u Klagenfurtu 15. studenog.