EBEL: Medveščak s novim trenerom prekinuo crni niz!

Medvjedi su pobjedom privremeno skočili na osmo mjesto ljestvice.

Hokejaški klub Medveščak gostovao je kod Villacha u sklopu 32. kola austrijske EBEL lige i pritom upisao visoku pobjedu rezultatom 8:3.

Nakon otkaza treneru Connoru Cameronu, klub je angažirao dobro znanog Douglasa Bradleya. Naime Bradley je u Medveščaku bio od 2009. do 2011. kada je obavljao nekoliko klupskih funkcija. U sezoni 2009./10. bio je Medveščakov direktor hokejskih operacija i sportski direktor. U sezoni nakon toga radio je kao pomoćnik glavnog trenera Teda Satora, od kojeg je u sredini sezone, također nakon niza poraza i lošeg plasmana momčadi na ligaškoj ljestvici, preuzeo momčad kao glavni trener.

Bradley nije mogao poželjeti bolji početak na klupi Medvjeda jer su Zagrepčani razbili usred Villacha istoimenog domaćina. Tako su Medvjedi prekinuli negativan niz od nevjerojatnih devet poraza zaredom.

Medvjedi su loše ušli u utakmicu jer su domaćini već nakon 2:46 poveli preko Valentina Leilera. Do kraja trećine više nije bilo pogodaka.

Nakon slabe prve trećine, na led je izašla neka druga momčad Zagrepčana jer su sljedeće dvije trećine dobili s 4:1. Preokret je započeo Sondre Olden nakon 1:34, da bi već nakon 4:11 Medvjedi prvi put poveli preko Michaela Boivina. Domaćini se vraćaju na isteku sedme minute (6:53) kada za 2:2 pogađa Patrick Platzer. Međutim, samo trideset sekundi poslije gosti ponovno vode pogotkom Tere Koskirante. Do kraja trećine Medvjedi prvi put odlaze na dva pogotka prednosti kada je Sašo Rajsar na isteku 18. minute (17:57) pogodio za 4:2.

Medveščak furiozno nastavlja i u posljednjoj trećini kada nakon prve minute dižu prednost na 5:2 pogotkom Jozefa Baleja. Dvije i pol minute poslije gosti iz Zagreba postižu šesti pogodak, a strijelac je Tyler Morley. Isti igrač strijelac je za 7:2 nakon 11:44. Christof Kromp nakon 15:22 privremeno smanjuje na 7:3, da bi konačnih 8:3 postavio Olden nakon 16:19 u situaciji s igračem više.

Medvjedi su pobjedom privremeno skočili na osmo mjesto ljestvice, a u sljedećem kolu u Ledenoj dvorani dočekuju Graz 28. prosinca.