EBEL: Medveščak se oprostio od Doma sportova

Medveščak završio sezonu u austrijskoj EBEL ligi, visoku pobjedu slavili su Orli Znojmo.

Hrvatski predstavnik u austrijskoj EBEL ligi odigrao je posljednju utakmicu ove sezone, a budućnost ostaje neizvjesna. Kako su prije sedam dana obavijestili javnost, Medvjedi neće nastupati u drugoj fazi natjecanja. Sezonu su završili s 35 poraza, posljednji su doživjeli večeras u Domu sportova s 2:11 bolji je bio češki Znojmo.

Poslije prve dionice susreta gosti su vodili s 1:4, jedini pogodak u redovima Medveščaka postigao je Igor Jačmenjak, u sedmoj minuti, pogotkom je izjednačio na 1:1. Najviše zgoditaka Medveščak je primio u drugom djelu, gosti su postigli pet golova i nakon 40 minuta igre vodili su s 1:9. Sve trećine pripale su gostima, tako su posljednju dobili s 1:2. Strijelac Medveščakovog pogotka bio je Filip Jarčov, četiri minute prije kraja susreta, postavio je konačnih 2:11. Medvjedi su sezonu završili na posljednjem mjestu tablice.

KHL Medveščak Zagreb – Orli Znojmo 2:11
(1:4, 0:5, 1:2)