EBEL: Medveščak slavi desetu pobjedu, odlična večer Oldena

Medveščak uvjerljivo svladao Red Bull Salzburg, tri pogotka zabio je Sondre Olden.

U Ledenoj dvorani Doma sportova hrvatski predstavnik KHL Medveščak ugostio je četvrtoplasiranu momčad EBEL lige, Red Bull iz Salzburga. Zagrepčani su iskoristili prednost domaćeg leda i slavili s uvjerljivih 6:3.

U prvoj trećini poveli su gosti pogotkom Petera Muellera već u četvrtoj minuti susreta, iskoristili su prednost igrača više na ledu. Zagrepčani su do kraja trećine uspjeli izjednačiti pogotkom Sondrea Oldena i rezultatom 1:1 završena je prva dionica.

Nastavak susreta donio je vodstvo Medvjedima, na dodavanje Tikkanena zabio je također Finac, Tero Koskiranta. Gosti nisu dozvolili Medveščaku da poveća svoju prednost te su izjednačili u 29. minuti pogotkom Roberta Schrempa. Drugim zgoditkom na utakmici novo vodstvo Medvjedima donosi Olden, ipak pet minuta prije kraja trećine Salzburg je izjednačio na 3:3.

Tek u posljednjoj trećini Medveščak je uspio nadmašiti protivnika i zabiti još tri pogotka. Za 4:3 zabio je Michael Boivin, dok su pobjedu potvrdili Oden, trećim pogotkom na utakmici i Tomislav Zanoški, pogotkom u prazan gol. Medvjedi su Austrijancima uzvratili za poraz u prvom međusobnom susretu, kada su u Salzburgu poraženi rezultatom 3:1.

Već u petak, 24. studenog Medvjede čeka gostovanje u Mađarskoj kod Fehervar AV 19.

KHL Medveščak Zagreb 6:3 Red Bull Salzburg

(1:1, 2:2, 3:0)