12. kolo EBEL lige

EBEL: Medveščak izgubio u Grazu!

Medveščak se dobro držao u prvoj trećini, ali u drugoj hokejaši Graza odlaze na četiri pogotka prednosti čime su utrli put prema pobjedi.

Hokejaški klub Medveščak gostovao je u Grazu u sklopu 12. kola austrijske EBEL lige i izgubio od istoimenog domaćina sa 7:5.

U prvoj trećini do 4. minute Graz je bio vodio već 2:0. Prvo je na isteku druge minute zabio Oliver Setzinger, da bi već u dvije minute kasnije Šveđanin Robin Weihager povećao vodstvo. Medveščak smanjuje nakon sedam minuta preko Kanađanina Tylera Morleya u situaciji kada su Medvjedi igrali s igračem manje. Na samom kraju prve trećine zagrebačka momčad dolazi do izjednačenja kada za 2:2 zabija Michael Boivin.

U drugoj trećini je uslijedio totalni pad Medvjeda. Graz je dobio drugu trećinu s 4:0. Za 3:2 gol je postigao u 3:19 Kanađanin Brock Higgs, a na 4:2 povećava Markus Pirmann u 6:38. U 11. minuti za 5:2 gol postiže Finac Aleksi Laakso, a već u 19. minuti domaćin odlazi na visokih 6:2 preko Jonathana Carlssona u situaciji s igračem više.

Novi pogodak u mreži Medvjeda postignut je na isteku druge minute kada je strijelac ponovo bio Higgs za 7:2. U 10:16 za Medvjede je na 7:3 smanjio dvostruki strijelac Boivin. Do kraja susreta Medvjedi uspijevaju ublažiti poraz na prihvatljivih 7:5. Ponovo je strijelac bio Morley na početku 17. minute, a u istoj minuti konačni rezultat postavio je Mike Aviani.

U sljedećem kolu Medvjedi u Zagrebu ugošćuju Viennu 26. listopada.