EBEL: Medvjedi se vračaju starim navikama

Medveščak vodio cijeli susret i stigao do pobjede s 4:2.

Hokejaši Zagrebačkog Medveščaka odigrali su susret s mađarskim Fehervar AV 19 i u Brlogu slavili s 4:2.

Zagrebaši se nakon Continental cupa vračaju se austrijskoj EBEL ligi. U Domu sportova ostvarili su petu pobjedu nakon 60. minuta igre i uzvratili Mađarima za poraz u Szekesfehervaru. Medvjedi su poveli 19 sekundi prije kraja prve trećine, strijelac pogotka bio je Mike Aviani. I drugi pogodak završio je u golu gostiju, Bjorn Svensson zabio je za 2:0 u devetoj minuti nastavka. Gosti su do kraja trećine smanjili zaostatak na 2:1, iskoristili su hokejaša više na ledu, Harri Tikkanen zgoditak je postigao u četrnaestoj minuti druge trećine. Posljednja trećina pripala je Medveščaku, dobili su je s 2:1. U 45. minuti Medveščak je vodio s 3:1, za novu prednost od dva zgoditka pobrinuo se Nikolai Lemtyugov. Deset minuta kasnije gosti su se ponovo vratili u igru za bodove, Zack Phillips bio je strijelac za 3:2. Da je pobjeda ostala u domaćim rukama pogotkom se pobrinuo John Armstrong, među strijelce se upisao dvije minute prije kraja. Medveščak se nakon pobjede bodovno izjednačio s Dornbirnom, skupili su po 20 bodova.