NAJNOVIJE VIJESTI

EBEL: Neuspješno gostovanje Medvjeda

Loše otvaranje prvenstva.

EBEL liga/ Foto: icezone.at

Na otvaranju nove EBEL sezone KHL Medveščak gostovao je u mađarskom Fehervaru. Mađari su na svom ledu uvijek bili neugodan protivnik, što su potvrdili i u novoj sezoni te slavili rezultatom 5:2.

Medvjedi su lošije otvorili susret i nakon prve dionice zaostajali s 2:0. Mađari su imali duplo više pokušaja, prvi put su pogodili u 13. minuti, da bi rezultat trećine dvije minute kasnije postavio Csanad Erdely.

Već u trećoj minuti nastavka Medveščak u igru za pobjedu vraća Sondre Olden. Mađari ipak povećavaju svoju prednost s dva pogotka Daniela Kogera i vode sa 4:1. U 36. Minuti na semaforu je 4:2, novi pogodak u dresu Medveščaka postiže Kyle Hardy. Zagrepčani nisu izdržali dugo bez primljenog pogotka, samo minutu kasnije domaćin je vodio s 5:2 i tim rezultatom ulazi se u posljednju dionicu.

U posljednjem djelu nije bilo pogodaka, unatoč većem broju pokušaja Medveščaka i Mađari su slavili prvu pobjedu u sezoni.