EBEL: Odluka pala nakon kaznenih udaraca

Medveščak na korak do pobjede.

Zagrebački Medveščak gostovao je u Češkoj, kod momčadi Orli Znojmo, a poraženi su nakon izvođenja kaznenih udaraca. Nakon regularnog dijela rezultat na semaforu bio je 6:6.

Prvu dionicu dobili su domaćini rezultatom 4:1 i moglo se predviđati novi visok poraz Medvjeda. Znojmo je već u trećoj minuti u vodstvo doveo Nicolas Hlava. Rezultat je uspio izjednačiti Sebastien Sylvestre, pogotkom u šestoj minuti. Česi su do kraja trećine postigli tri pogotka, strijelci su bili Anthony Luciani, Patrik Novak i Radim Matus. Druga trećina pripala je hrvatskom predstavniku u austrijskoj ligi, postigli su dva zgoditka. Zaostatak su smanjili Yann Sauve i Greg Mauldin. I posljednja trećina pripala je Medveščaku, iako je domaćin imao čak 26 udaraca prema vratima a Medvjedi svega osam. Za 5:3 pogodak postiže Erik Nemec, a nakon toga do preokreta stiže Medveščak, u 54. minuti poveli su s 5:6. Golove su postigli Tomas Kudelka, drugi put na susretu Mauldin, dok se među strijelcu upisao i David Brine. Zagrepčani nisu uspjeli zadržati prednost, dvije minute prije isteka regularnog vremena izjednačava Mikko Vainonen. U produžetku su mreže mirovale, te je pobjednik odlučen nakon izvođenja kaznenih udaraca. Jedini zgoditak u raspucavanju postigao je Charles CJ Stretch. Medveščak je bodom još povećao prednosti ispred posljednjeg Villacha.

Orli Znojmo – KHL Medveščak Zagreb 7:6
(4:1, 0:2, 2:3, 1:0)