EBEL: Preokretom do prvijenca u Sisku

Prva pobjeda Medveščaka u Sisku.

Twitter @KHL_MedvescakZG

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka odigrali su još jedan susret austrijske EBEL lige u dvorani u Sisku. Protivnici su im bili Black Wingsi iz Linza, a nakon preokreta pobjeda je ostala u rukama Medveščaka, slavili su s 5:2.

Prvu trećinu dobili su gosti ranim pogotkom, u trećoj minuti pogodio je Andreas Kristler. Hokejaši Linza stižu do vodstva od 0:2, a pogodak je u četvrtoj minuti nastavka postigao Dan DaSilva.

Uslijedio je preokret Medvjeda, u drugoj trećini stigli su do izjednačenja pogocima Sondre Oldena i Sebastiena Sylvestrea. Posljednju dionicu susreta hrvatski predstavnik dobio je s 3:0 i tako upisao prvu pobjedu na domaćem ledu. Pogotke su postigli Greg Mauldin, Yann Sauve i Mike Aviani. Nakon deset odigranih utakmica Medveščak ostaje na pretposljednjem mjestu tablice, s deset osvojenih bodova.