Eduardo da Silva zabio prvi gol na Maracani: Nisam spasitelj, samo želim pomoći

Samo 16 minuta nakon što je ušao u igru, Eduardo je bio strijelac jedinog pogotka za Flamengo u važnoj prvenstvenoj pobjedi protiv Sport Recifea

Eduardo da Silva/Foto Facebook

Nedjelja je bila velik dan za bivšeg hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silvu, koji je prvi put u profesionalnoj karijeri zabio gol na brazilskom travnjaku, i to na legendarnoj Maracani pred 40.000 ljudi.

Eduardo je bio strijelac jedinog pogotka za svoj Flamengo u prvenstvenoj 1:0 pobjedi protiv Sport Recifea. Njegov se prvijenac za klub iz Rija dogodio u 85. minuti utakmice, kada je centaršut Joãa Paula s lijeve strane glavom usmjerio u mrežu.

– Ovo mi je ispunjenje sna, jako sam uzbuđen. Otkad sam stigao ovdje, stalno sam radio na poboljšanju svoje fizičke spreme i silno sam htio pomoći momčadi. Sada se to dogodilo. Nemojte me zvati spasiteljem, samo želim dati svoj doprinos. Momčad je u usponu i vjerujem da ćemo se izvući – poručio je strijelac 29 golova za Hrvatsku.

Eduardo je ušao u igru 16 minuta ranije umjesto Paulinha, a Flamengo je ovom pobjedom zadržao dobre izglede za bijeg iz opasne zone. Trenutno su, naime, na 19. mjestu ljestvice, no imaju isti broj bodova (13) kao i šesnaestoplasirani Figueirense.