Eduardo za Flamengo debitirao porazom: ‘Moramo gledati naprijed i okrenuti crni niz’

Bivši hrvatski reprezentativac ušao je u igru u 64. minuti. Klub iz Rio de Janeira nakon 13 kola ima samo 10 bodova i drži začelje

Eduardo da Silva/foto: Flamengo.com.br

Bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva neće najbolje pamtiti debitantski nastup u dresu Flamenga. Njegova je momčad u 13. kolu brazilske Série A s 0:1 poražena na gostovanju kod Chapecoensea, a jedini je gol zabio Rafael Lima u 7. minuti.

Eduardo je u igru ušao u nastavku, zamijenivši u 64. minuti Argentinca Héctora Canterosa. Brazilskim je novinarima priznao da je razočaran što mu je premijera za Flamengo završila gubitnički.

– Utakmica je bila vrlo teška, a odlučio ju je, nažalost, rani gol. Moramo gledati naprijed i razmišljati o sljedećem ispitu jer činimo sve da okrenemo taj crni niz. Sada sam tri tjedna u momčadi i polako se vraćam u formu. Spreman sam dati koliko god će trener od mene trebati, bilo to 20 ili 40 minuta – poručio je Eduardo.

Flamengo, koji nikada nije ispao u drugu ligu, nakon 13 kola ima samo 10 bodova te dijeli začelje s još dva kluba, Figueirenseom i Bahijom. U sljedećem kolu u nedjelju kod kuće igraju protiv petoplasiranog Sport Recifea.