Eduardo i Mandžukić strijelci, Kramarić i Perišić asistenti

Zidane odmarao Modrića, Bilić drži Europsku ligu, Kovač i dalje u zoni ispadanja

Od ovoljetnog Eura u Francuskoj očekujemo silno puno, a znamo da nam je dovoljno baciti oko na najjače sastave u najjačim svjetskim ligama da bi se shvatilo zašto. Vatreni su ključni igrači Reala, Barce, Intera, Juventusa… Evo kako su, od Španjolske do Rusije, u stranim ligama igrali tijekom tek završenog vikenda.

Golovi:

Mandžukić – Talijani znaju biti skeptični prema njegovoj vrijednosti. Zato što nemaju pojma! Igrao od 1. minute u Milan -Juventus 1:2, uredno zabio za 1:1. Fighter i golgeter.

Eduardo – ušao u 46-oj, zabio u 51-oj. U 15 utakmica ukrajinske lige: 9 golova + 2 asistencije (u Europi još 3 gola, u Kupu još jedan). Dudu… 33-godišnji majstor za Euro spreman.

Leovac – ex-Rijekin lijevi bočni danas je u Grčkoj, u PAOK-u. Njegovi su četvrti (Europska liga), a Marin je jučer zabio prvi gol u domaćih 2:0 nad Levadiakosom.

Asistencije:

Perišić – top-forma, stalno oduševljava. U Frosinoneu je 90 minuta “maltretirao” jadnog  domaćeg beka Gorija i Icardiju namjestio jedini gol. Vrhunski igrač.

Kramarić – asistirao za drugi gol 2:0 pobjedi kod Kovačeva Eintrachta. Krama je došao u očajni Hoffenheim i – spašava ih ispadanja. U momčadi kola Bundeslige.

Ostali:

Rakitić – L.Enrique je odlučio odmoriti njega, Iniestu i Suareza. Kad je krenulo nizbrdo Rakitića je ubacio u 70-oj. Prekasno, ‘šarena’ Barcelona je u San Sebastianu izgubila 0:1.

Brozović – svih 90 min. u pobjedi u Frosinonenu. Mancini ga je postavio nešto defanzivnije, vidi se da je Brozović malo umoran no – i dalje je glavni veznjak velikog Intera.

Modrić – Luku je trebalo odmoriti i Zidane ga je poštedio domaće utakmice s Eibarom. I neka je. Pobijedilo se 4:0, a Modriću je (i iz rakursa Eura) malo relaxa dobro došlo.

Kovačić – igrao 40 minuta protiv Eibara. Zamijenio je Casemira, opet demonstrirao (zasad još uvijek nekako suspregnuti) talent. Odlazak u Tottenham bio bi prava stvar.

Halilović – Celta je ove godine prejaka za sve osim nedodirljive Barcelonu, Reala i Atletico. Alen je na El Molinonu počeo na klupi, igrao od 69-e, Sporting je izgubio 0:1.

Lovren – potvrdio je sjajnu formu u svih 90 minuta na Liverpool-Stoke 4:1, ali… Zbog neprimjerenog medijskog istupa na Čačićev račun možda ostane bez Eura. Problemi se ne rješavaju tako.

Subašić – pamti i bolje vikende od ovog. Monaco je gostovao u Lilleu, do 67. je bilo 0:0, a onda do dvije minute prije kraja: četiri domaća udarca na gol i četiri gola Subašiću.

Ćorluka – koljeno malo zateže, ali Lokomotiv u lovu za Europu ne može bez kapetana pa je Ćorluka u domaćoj pobjedi nad Kazanom igrao do 69-e. Standardno dobro.

Srna -još jedan kapetan, Vatrenih i kapetan-legenda Shakhtara. Kiksali su kod Stala (3:3) unatoč Duduovom golu, naslov je sve manje izgledan. Srna je igrao svih 90, dobio žuti.

Vida – Na drugoj strani Eduardo & Srna-priče. Zapovijedao obranom kijevskog Dinama protiv Volyna. Obranom koja nije dobila gol, tri su zabili. Imaju +5 nad Shakhtarom.

Kalinić – Igrao svih 90 minuta u Empoliju. Fiorentina je u velikom padu, igre nema i jedini napadač ostao je odsječen, umjesto pucanja po golu prisiljen na trku u obrani.

Badelj – jedan od razloga sve lošije Fiorentinine igre (i pada na ljestvici) je i odluka P. Souse da svog sjajnog play-makera, Badelja, ostavi na klupi. Teško shvatljiva odluka…

Vrsaljko – standarno dobar na desnoj strani obrane najvećeg iznenađenje Serie A-sezone, Sassuola. Prekjučer im nije išlo (domaći poraz od Genoe), Vrsaljko je bio među boljima.

Jedvaj – Bayer je na bod od Lige prvaka, jučer su protutnjali Kölnom s 3:0. U toj je priči 20-godišnji Tin na desnom braniču sve standardniji i sve važniji. Igrao cijelu utakmicu.

Iličević – HSV se relativno stabilno usidrio u sredini Bundeslige, ali ovaj im je vikend bio loš. Jako. Izgubili su doma od – Darmstadta. Iličević je osrednje igrao do 67. min.

Čop – Teško da će Malaga ove sezone prestići Sevillu i osigurati Europsku ligu. U prošlom su kolu remizirali bez golova kod Granade. Čop je, u duetu sa Santa-Cruzom, igrao 68 minuta.

Treneri:

Bilić – sjajno čitao i vodio spektakularnu utakmicu kod kuće s Arsenalom (3:3). Njegovi su opet oštećeni od strane sudaca. Senzacionalno drži Hammerse u Europi.

N.Kovač – Dok Kramarić svojima polako osigurava opstanak (Eintracht-Hoffenheim 0:2), Kovačevi su i dalje tri boda ispod crte. Teška Nikina borba za opstanak.

(*photo: @FCShakhtar_eng)