Eduardo zabija i u Kupu

Nakon što je već postigao tri pogotka u ukrajinskom prvenstvu, Eduardo je niz nastavio i u Kupu.

Eduardo da Silva/Foto: Gettyimages

Eduardo nastavlja s odličnom golgeterskom formom nakon povratka u Šahtar. U susretu prvoga kola ukrajinskoga Kupa zabio je pogodak u pobjedi 3:0 protiv kijevskog Arsenala. Eduardo je odigrao cijelu utakmicu te je bio i kapetan svoje momčadi.

Iako je Šahtar nastupio bez većine prvotimaca, Šahtar je bez većih problema upisao pobjedu. U vodstvo ih je doveo Mališev u 23. minuti, a na 2:0 povisio je Eduardo u 41. minuti. Bio je to efektan pogodak, Eduardo je u prvom dodiru prebacio ustrčalog vratara te pospremio loptu glavom u mrežu prije nego je pala na tlo. Konačni rezultat postavio je Gryn u 75. minuti.