KVALIFIKACIJE ZA EP

Efektne završnice i trostruka pobjeda hrvatskih stolnotenisača

Tomislav Pucar svladao je Aliaksandra Khanina 3:2 (-9, 7, 13, -9, 7), Andrej Gaćina je bio bolji od Pavela Platonova 3:0 (9, 8, 5), a Frane Kojić je pobijedio Gleba Shamruka 3:0 (6, 15, 8).

Andrej Gaćina

Hrvatska reprezentacija otvorila je kvalifikacije za ekipno Europsko prvenstvo uvjerljivom pobjedom. Naši stolnotenisači su u Varaždinu pred oko 250 gledatelja bili bolji od bjeloruskih sa 3:0. Dosta važna pobjeda Hrvatske na početku kvalifikacija s obzirom da prvoplasirana momčad skupine D ide direktno u I. diviziju na EP, dok će drugoplasirani u dodatne kvalifikacije.

Za razliku od prvog susreta, u kojem su bili bolji od Izraela sa 3:0, Bjelorusi su u Varaždin stigli bez velikog Vladimira Samsonova. Naši dečki to su odlično iskoristili dopustivši Bjelorusima tek dva seta što je velika prednost uoči uzvrata koji će se igrati 24. siječnja.

“Polako, treba prvo odraditi susret u Izraelu”, oprezan je izbornik Neven Karković  koji pritom ipak ne krije zadovoljstvo uvjerljivom pobjedom:
‘Apsolutno sam zadovoljan rezultatom ne samo zbog pobjede već što nam to donosi veliku prednost za uzvrat. Sva trojica reagirala su jako dobro, svatko u svojoj situaciji. Pucar je izvukao meč koji je imao već dobiven, vodio 2:1 i 9:6 a potom promašio ‘zicer’. Kad svi pomisle da bi se mogao raspasti, on zadnji set dobije glatko. Gaćina je odigrao rutinirano kako i treba unatoč ozljedi zadobivenoj nakon meča Lige prvaka. Svaka mu čast, podmetnuo je leđa i donio nam potrebnu pobjedu. Kojić je stavio točku na i u meču koji nije lako za igrati.’

Sljedeći susret skupine D Hrvatska gostuje u Izraelu 22. studenoga, dok je uzvratni susret 7. travnja.

Hrvatska – Bjelorusija 3:0
Pucar – Khanin 3:2 (-9, 7, 13, -9, 7)
Gaćina – Platonov 3:0 (9, 8, 5)
Kojić – Shamruk 3:0 (6, 15, 8)