EHF Cup: NEXE dominirao u drugom poluvremenu

Saša Jaman Barišić i Marko Buvinić doveli NEXE do pobjede.

Rukometaši Našičkog NEXE-a na domaćem su terenu ugostili Finsku momčad Cocksa i na kraju slavili visoku pobjedu, susret je završen rezultatom 31:24.

Vodeća momčad finske lige tek je u prošlom kolu u domaćem prvenstvu nakon neodlučenog rezultata izgubila prve bodove, do sada su upisali 17. pobjeda u osamnaest susreta. Finci si u prvom susretu grupne faze na svom terenu poraženi od slovenskog Kopra.

Rukometaši Cocksa dobro su otvorili susret i veći dio prvog djela vodili, u tri navrata čak i s dva pogotka prednosti. Našičani su Fince stizali i također dolazili do prednosti, poluvrijeme je ipak završeno neodlučenim rezultatom 16:16. U prvih trideset minuta u redovima NEXE-a najučinkovitiji su bili Saša Jaman Barišić i Marin Šipić, postigli su po četiri pogotka. U nastavku susreta potpuna dominacija Našičana, čiji napad su predvodili Jaman Barišić i Marko Buvinić. Do rezultata 20:20 protivnik je uspio držati korak s domaćinom, uslijedilo je šest pogodaka NEXE-a i u 47. minuti stižu do neuhvatljive prednosti. Gosti se nisu uspjeli vratiti u susret i na kraju su poraženi sa sedam pogodaka zaostatka. U redovima Našičana devet pogodaka je postigao Jaman Barišić, dok je pogodak manje postigao Buvinić. NEXE je nakon pobjede zbog bolje gol razlike skočio na drugo mjesto na tabeli.

U subotu NEXE gostuje u Sloveniji u Kopru, s početkom susreta u 15. sati.