EHF Kup: Fantastični Nexe srušio Nijemce!

U rasprodanoj dvorani kralja Tomislava u Našicama i pred sjajnim domaćim navijačima RK Nexe ostvario je i drugu pobjedu u drugom nastupu u skupini B EHF Kupa. Njemački TSV Hannover-Burgdorf pao je na kraju sa 29:25.

Gromovi s Krndije od početka su krenula oštro i jako sa ciljem upisati još jednu pobjedu. Domaća publika još jednom je pokazala koliko stoji iza kluba i svaki je napad bodrila što je vjerujemo itekako bila dodatna snaga za domaću ekipu. Nakon početnog minimalnog vodstva gostiju u prvim minutama Nexe odmah preuzeo kontrolu i već u prvom dijelu imao i do pet pogodaka prednosti. Ta prednost se održavala gotovo cijelu utakmicu. Hannover je pred sam kraj smanjio zaostatak na dva gola, no do kraja je Nexe opet podigao razinu igre i otišao na konačnih +4 i tako upisao nova dva boda u borbi za prolazak skupine. Gromove su u utakmici vukli Halil Jaganjac, Vedran Zrnić i Marko Buvinić sa po 5 pogodaka, dok je Moreno Car upisao 13 obrana.

Nexe u iduca dva kola u naredna dva tjedna očekuju utakmice protiv makedonskog Eurofarma iz Rabotničkog. Već idućeg tjedna na domaćem terenu naši predstavnici imaju priliku još jednom pobjedom napraviti veliki korak ka prolasku skupine!

RK NEXE – TSV HANNOVER-BURGDORF 29:25 (14:9)

Dvorana OŠ kralja Tomislava, Našice

Gledatelja: 2560

Suci: Boris Mandak i Mario Rudinsky

Delegat: Jovan Popadić

NEXE: Lelić, Šipić 4, Gadža 2, Leban, Zrnić 5, Mrđenović, Barišić-Jaman, Car (13 obrana), Buvinić 5, Jelinić, Vida 4, Lončar, Lavrič, Tomić 3, Jaganjac 5, Vozab 1
Trener: Hrvoje Horvat

HANNOVER-BURGDORF: Ziemer 1, Cehte 4, Mävers, Thiele, Pevnov 1, Häfner 2, Böhm 4, Ugalde Garcia, Krone, Sršen, Olsen 1, Brozović 1, Feise, Kastening 8, Büchner 3, Lesjak
Trener: Antonio Carlos Ortega

SEDMERCI: Nexe 3/4 (Zrnić 2/2, Vozab 1/2), Hannofer 3/4 (Kastening 3/4)

ISKLJUČENJA: Nexe 12 minuta (Šipić 2+2, Gadža, Mrđenović 2+2, Vida), Hannofer 12 minuta (Cehte 2+2, Pevnov, Brozović 2+2, Kastening)