EHF Kup: Nexe dramatično poražen u Makedoniji

Rukometaši Nexea doživjeli su prvi poraz u skupini B EHF Kupa. Na gostovanju u Makedoniji bolji je bio domaći Rabotnik u utakmici 4. kola. Na kraju je bilo 29:28.

Našićani su oba poluvremena otvorili katastrofalno. Na početku utakmice bilo je 4:0 pa 6:2 za domaće. Uz velike napore zaostatak je ulovljen na 10:10, a minutu prije kraja prvog djela hrvatski predstavnik je imao čak i priliku za vodstvo, no umjesto preuzimanja kontrole uslijedio je ponovni pad u igri. Do kraja poluvremena Rabotnik je postigao dva pogotka, a na samom otvaranju drugog dijela domaćin postiže još četiri vezana gola i odlazi na 18:12. 15 minuta prije kraja izgledalo je kao da je pitanje pobjednika rješeno. Domaćin je otišao na maksimalnih +7 (23:16). No, nakon toga uslijedila je prava borba Nexea. Predvođeni sjajnim Ante Gadžom (9 golova/6 asistencija) ‘Gromovi’ rade seriju 5:0 i vraćaju nadu u uspjeh. Domaćin je do kraja još imao nekoliko prilika zaključiti utakmici pri vodstvu od +4, no Našićani se nisu predavali i  u zadnjoj minuti dolaze na samo -1 (29:28). Domaćini su se potpuni izgubili i u posljednjem napadu te su izgubili loptu na vlastitih 10m od gola te tako dali zadnju priliku Nexeu. Ipak, udarac Vladana Lončara odlazi preko gola i Rabotnik je mogao krenuti u slavlje prvih bodova.

Nexe će za tri tjedna na domaćem terenu dočekati Tatabanyu i pobjedom pred domaćom publikom osigurali bi svoje mjesto u četvrtfinalu EHF Kupa. U drugoj utakmici ove skupine Hannover je pred svojim navijačima odigrao 27:27 upravo protiv Mađari. Nexe je nakon 4. kola vodeći sa 6 bodova, Tatabanya ima bod manje, Hannover je na 3 osvojena boda, a Rabotnik se nakon večerašnje pobjede pomaknuo sa nule.