EHF kup: Oba Hrvata prošla dalje! Dubrava napravila senzacionalan preokret

Dok se od Nexea očekivao prolazak dalje, Dubrava je napravila pravo malo čudo u uzvratnom susretu protiv Mađara.

Hrvatska će imati dva predstavnika u posljednjem krugu kvalifikacija EHF kupa. Nexe je očekivano rutinski dovršio posao protiv estonske Polve dok je Dubrava napravila pravo čudo protiv mađarskoj Csurgoija nadoknadivši devet golova zaostatka.

Oba hrvatska predstavnika u EHF kupu prolaze u posljednju rundu kvalifikacija. Za Nexe se to i očekivalo nakon pobjede u prvom susretu u Estoniji, ali Dubrava je priča dana pobjedom čak 36:26 u uzvratu čime je nadoknadila zaostatak od devet golova.

Poslije poraza u Mađarskoj 34:25 Zagrepčani su već bili otpisani, bilo je malo vjerojatno da će nadoknaditi veliki zaostatak, no u uzvratu su odigrali sjajnu utakmicu i napravili veliki preokret.

Na poluvremenu je Dubrava imala samo dva gola prednosti, no izvrsno otvaranje drugog dijela naslućivalo je senzaciju. Uspjeli su Zagrepčani doći do visoke prednosti, pri kraju susreta Mađari su smanjili na 35:26 i taj rezultat vodio bi ih dalje zbog većeg broja golova u gostima, ali Dubrava je realizirala zadnji napad za veliko slavlje.

Sjajnog domaćina predvodili su Marin Buneta, Karlo Godec i Kristijan Radoš s po šest golova, dok je Davor Maričić dodao pet.

U redovima Csurgoija po pet golova postigli su Klemen Cehte, Egon Hanusz i Marko Vasić.

Nexe je imao lakši posao protiv Estonaca, a već u Estoniji izborio je pobjedu od dva gola razlike te je tako potvrdio status favorita. U Našicama je samo dodatno povećao prednost i uvjerljivim slavljem 32:21 prošao dalje. Tu je također na poluvremenu bilo gusto, samo 12:12, no nastavak susreta donio je puno bolji nastup Našičana koji su potpuno nadigrali Polvu i glatko slavili.

Marin Šipić i Vedran Zrnić postigli su po pet golova, a kod Estonaca Roman Aizatulov zabio je šest.pogodaka.