EHF Liga prvaka: PPD Zagreb bez iznenađenja

Hrvatski rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb odigrao je petu utakmicu najelitnijeg rukometnog natjecanja EHF Lige prvaka, u Mannheimu kod Njemačkog prvaka Rhein Neckar Löwen-a.

Prvak Hrvatske dobro je otvorio utakmicu i poveo s 0:2 nakon dva brza kontranapada. Nijemci se vračaju i stižu do prvog vodstva kod rezultata 5:4, u devetoj minuti utakmice. Zagreb je s nekoliko tehničkih pogrešaka dozvolio domaćinu da napravi prednost od dva pogotka, no Plinari su na leđima Žarka Markovića stigli do poravnanja rezultata na 7:7. Sredinom prvog dijela prvak Hrvatske nije iskoristio prednosti igrača više, uz to su “žuti” povećavali prednost i u 19. minuti Rhein Neckar Löwen vodio je s 10:7. U vratima Zagreba nekoliko odličnih obrana imao je slovenski vratar Matevž Skok, dok je u napadu bio s pet pogodaka najučinkovitiji Žarko Marković, ipak na poluvremenu vodio je domaćin rezultatom 15:11.

Njemački prvak nastavio je tamo, gdje je stao u prvih trideset minuta i odmah na početku stiže do najviše prednosti od pet pogodaka, kod rezultata 17:12. S dva uzastopna pogotka Zagreb se vrača u igru i smanjuje na tri gola zaostatka. Veći dio drugog poluvremena domaćin je držao prednost od četiri pogotka, u 48. minuti prvi put stižu do prednosti od šest pogodaka. Tri minute kasnije pobjednik je bio praktički već odlučen, jer Nijemci su stigli prednost još povećati i voditi s 27:20. Raspoloženi vratar Skok bio je premalo za iznenađenje i vodeća momčad skupine A prikazanom igrom zasluženo je slavila rezultatom 31:24.