EI: Vaterpolisti plove prema medalji

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Europskih igara u Bakuu...

Rafael Narwat i Franko Lazić/Foto: Gettyimages

Joško Kreković i njegovi vaterpolisti sigurno plove ka još jednom hrvatskom odličju na Europskim igrama u Bakuu.

Mlada reprezentacija U-17 svladala je i Njemačku u četvrtfinalu prvih Igara rezultatom 18:12 (3:0, 5:6, 5:5, 5:1), premda se na početku utakmice nije činilo kako će to biti lak zalogaj za ‘mini barakude‘.

Otpor suparnika konačno je slomljen otprilike četiri minuta prije kraja i hrvatske serije od 4:0 kojom su odagnane šanse u eventualno iznenađenje i preokret. Najefikasniji u momčadi Hrvatske bio je Duje Pejković (sedam golova), dok je šest pogodaka postigao Jacob Merčep.

Uspješan je bio i u stolnotenskom dijelu turnira Andrej Gaćina koji je u drugom kolu bio bolji od talijanskog predstavnika Niagola Stojanova s ‘lakih’ 4:0 (11:1, 13:11, 11:6, 11:4) i to za samo 24 minute igre. Sljedeći protivnik bit će mu u osmini finala brončani sa SP-a u Parizu 2003. Grk Kalinikos Kreanga.

Od natjecanja su se pak oprostile stolnotenisačice – Lea Rakovac poražena je od kineske Poljakinje Li Quian s 0:4 (11:13, 8:11, 4:11, 6:11), dok je Yuan Tian izgubila od Ukrajinke Margarite Pesotske s 1:4 (8:11, 6:11, 4:11, 11:6, 7:11).