Eintracht na hrvatski pogon u polufinalu kupa Njemačke

Velika večer hrvata u Njemačkoj.

Još jedna velika večer Nike Kovača i Ante Rebića u Njemačkoj.

U četvrtini finala njemačkog kupa Eintracht je ugostio Mainz te ih porazio s visokih 3:0.

Ante Rebić je startao u prvih jedanaest te je sa svojom trkom i agresivnošću donio vodstvo Eintrachtu već u 17. minuti utakmice. U drugom poluvremenu domaćini su postigli još dva pogotka. Na 2:0 povisio je autogolom igrač Mainza, Alexander Hack dok je točku na i stavio mladi Španjolac, Omar Mascarell.

Polufinale kupa još su izborili Schalke pobijedivši Wolfsburg. Marko Pjaca igrao je 6. minute te je propustio nekoliko prilika dok Josip Brekalo kod gostiju nije ulazio u igru. Dan ranije, Bayern je sa 6:0 razmontirao Paderborn dok je Bayer Leverkusen tek otpor Werdera slomio u produžecima. Već standardno, Tin Jedvaj bio je cijeli susret na klupi za pričuvne igrače.