Ekipni EP u stolnom tenisu: Hrvatska ostala bez finala nakon poraza od Njemačke

Hrvatska reprezentacija polufinalu je izgubila od šesterostrukog uzastopnog prvaka Njemačke 1:3 i tako osvojila brončano odličje

Andrej Gaćina/Getty Images

Hrvatski stolnotenisači nisu se uspjeli plasirati u finale ekipnog Europskog prvenstva u Lisabonu. Hrvatska reprezentacija u polufinalu je izgubila od šesterostrukog uzastopnog prvaka Njemačke 1:3 i tako osvojila brončano odličje. To je prva muška ekipna medalja nakon srebra iz Beograda 2007. te druga muška ekipna od osamostaljenja Hrvatske.

Hrvatskoj je jedini bod donio Andrej Gaćina koji je u prvom susretu pobijedio Steffena Mengela 3:1 (11:8, 11:4, 9:11, 11:3). Potom je iskusni Timo Boll nadvisio Ruiwua Tana 3:0 (11:8, 11:4, 11:3), da bi Njemačkoj vodstvo donio Dmitrij Ovčarov koji je bio uspješniji od Tomislava Kolareka 3:0 (12:10, 13:11, 12:10). Konačnih 3:1 za Njemačku postavio je Boll pobijedivši Gaćinu 3:0 (11:4, 12:10, 11:9).