Ekvador izbacio Meksiko, poznati prvi četvrtfinalisti

Ekvador je pobjedom protiv Meksika produžio nadu u četvrtfinale...

Choclito, maskota Copa Americe/Foto: Gettyimages

U posljednjem kolu skupine A Copa America Ekvador je svladao Meksiko 2:1 i izbacio ga iz natjecanja, a sebi produžio nadu za prolaz skupine. Čile i Bolivija su uoči međusobne noćašnje utakmice izborili četvrtfinale budući da imaju po četiri boda. Ekvador s tri boda čeka rasplet ostalih skupina, a Meksiko je otpao. No, treba reći da su Meksikanci tradicionalno stigli u oslabljenom sastavu jer ih očekuje Gold Cup.

Bolanos je u drugoj minuti dobro pucao, no Corona je lijepo reagirao. Ekvador je od početka bio mnogo bolji i u šestoj minuti je Corona zaustavio i Noboin pokušaj iz daljine. Igrala se 15. minuta kad je Ayovi iz slobodnog udarca pucao pored gola. Meksiko je prvi puta zaprijetio tek u 24. minuti, ali nije ni tada bilo veće opasnosti. Vouso je oduzeo loptu neopreznom Paredesu i lijepo se izborio za udarac, no nije bio precizan. Dvije minute kasnije Ekvador je okrunio uvjerljivo bolju igru nakon odlične kontre. Bolanos je proigrao Valenciju, koji je pucao, a lopta se odbila natrag do Bolanosa, a on je lako pogodio praznu mrežu. Meksiko je do kraja prvog dijela igrao ofenzivno, ali nije bilo posla za ekvadorskog vratara. Momčad Ekvadora se strpljivo branila.

Drugi dio je počeo obostrano borbeno. U 56. minuti je Noboa loše pucao iz daljine. Minutu potom Medina je izgubio loptu, Valencija je proslijedio do Bolanosa, a on je rutinski pogodio za 2:0. Igrala se 59. minuta kad je Valencia pucao iz blizine, ali Corona nije imao problema. Neoprezni Achilier je u 63. minuti oborio Ayalu u kaznenom prostoru, a Jimenez je s bijele točke bio siguran za smanjenje rezultata. Bolanos je šest minuta nakon toga još jednom dodao Valenciji, ali on je loše primio loptu. Unatoč pogotku Meksiko nije uspio preuzeti inicijativu.

Već u idućoj akciji je Corona zaustavio još jedan pokušaj Valencije. U 71. minuti je zbog prigovora isključen meksički izbornik Miguel Herrera. Valencia pet minuta potom nije bio precizan iz daljine. Jednu od jako rijetkih prilika Meksiko je imao u 86. minuti, ali Fabian iz daljine nije bio precizan. U sudačkoj nadoknadi je Vuoso još jednom pucao pored gola i Meksiko je završio s nastupom na Copa Americi.