El Clasico bez pobjednika

Uzvrat je na rasporedu 27. veljače

Dva najveća španjolska kluba, Barcelona i Real Madrid, susreli su se 216. puta u povijesti u sklopu polufinala Kupa Kralja, a susret odigran na Camp Nou završio je bez pobjednika 1:1.

Trener Barcelone, Ernesto Valverde počeo je utakmicu bez Lea Messija koji je imao problema s ozljedom, a šok za navijače Blaugrane priredio je Lucas Vasquez već u šestoj minuti. Karim Benzema lijepo ga je proigrao povratnom loptom, a Lucas se odlično snašao pored braniča Barce i ubacio loptu iza leđa Ter Stegena.

Barca je imala puno pogreški u početku utakmice, no na sreću nisu kažnjeni, a onda je u 20. minuti Malcom izašao sam pred Navasa, no Kostarikanac je izašao kao pobjednik. Hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića milimetri su dijelili od pogotka u 32. minuti, ali je pogodio gredu.

Barcelona je u nastavku susreta povečala pritisak prema vratima Navasa, a u 57. minuti došli su do izjednačenja. Alba je iščeprkao loptu ispred Navasa koja se odbila u stranu do Suareza, Urugvajac pogađa stativu, ali lopta se odbija Malcomu koji pogađa pored tri braniča Reala na crti gola.

Posljednjih 25 minuta ušao je Messi umjesto Coutinha, no prilike su se pred oba gola smanjile kako je vrijeme odmicalo i susret je završen pravednim remijem.

Luka Modrić odradio je vrlo dobro svih 90 minuta, dok je Rakitić u igri proveo 63. minute, kada ga je zamjenio Arturo Vidal.

Uzvrat na Santiago Bernabeu je 27. veljače, a tri dana kasnije na redu je novi El Clasico na istom mjestu, ali ovaj puta u prvenstvu.