El Clasico: Modrić odigrao 89 minuta i zaradio žuti karton

Utakmica 29. kola: Real - Barcelona 3:4 (Benzema 20, 23, Ronaldo 55-11m / Iniesta 7, Messi 42, 65-11m, 84-11m). Modrić je u igri proveo 89 minuta

Luka Modrić i Gerard Pique/Getty Images

PRIMERA – 29. kolo

REAL – BARCELONA 3:4

Stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja: 85.454

Strijelci: 0:1 Iniesta (7), 1:1 Benzema (20), 2:1 Benzema (23), 2:2 Messi (42), 3:2 Ronaldo (55-11m), 3:3 Messi (65-11m), 3:4 Messi (84-11m)

REAL MADRID: Diego López, Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo, Modrić (90 Morata), Xabi, Di María (85 Isco), Bale, Ronaldo, Benzema (66 Varane)

BARCELONA: Valdés, Alves, Alba, Piqué, Mascherano; Busquets, Xavi, Fabregas (78 Sanchez), Neymar (68 Pedro), Messi, Iniesta

Nogometaši Barcelone odnijeli su pobjedu u 168. ligaškom El Clasicu. Nevjerojatna utakmica na kraju je okončana sa sedam postignutih golova, tri realizirana jedanaesteraca i jednim crvenim kartonom. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je 89 minuta u dresu Reala. U 88. minuti zaradio je žuti karton nakon prekršaja nad Messijem, da bi ga samo minutu kasnije Ancelotti zamjenio Moratom.

Katalonci su važnom pobjedom ostali u utrci za naslov. Devet kola prije kraja Primere Atletico i Real imaju po 70 bodova, dok Barcelona za madridskim dvojcem zaostaje samo jedan bod.

Poveli su gosti preko Inieste u sedmoj minuti dvoboja, da bi Benzema dvama golovima u razmaku od samo četiri minute vratio prednost Kraljevima. Tri minute prije odlaska na odmor izjednačio je Messi. Prednost domaćina vratio je Cristiano Ronaldo iz penala, da bi novi preokret dvama pogocima iz najstrože kazne režirao Messi i hat-trickom postao najbolji strijelac u povijesti El Clasica. Argentinac nakon velike nedjeljne pobjede na svojem kontu ima 18 golova najljućem rivalu.