Neymar tragičar, Luka Modrić igrač utakmice.

El Clasico završio bez pobjednika, Luka Modrić igrač utakmice!

Najiščekivanija utakmica sezone završila je bez pobjednika. Završilo je 1:1 iako je moglo biti i više golova. Na Nou Campu sučelili su se domaćin Barcelona i trenutno vodeći na ljestvici Real Madrid. Utakmica, koja je više od same utakmice i koju cijeli svijet uvijek željno iščekuje, ponovo nije razočarala. Barcelona protiv Reala, Lionel Messi protiv Cristiana Ronalda, Ivan Rakitić protiv Luke Modrića. U početnim postavama našla su se trojica naših reprezentativaca, Ivan Rakitić u redovima domaćina Barcelone te Luka Modrić i Mateo Kovačić u redovima Real Madrida. Prije početka utakmice Real Madrid je imao šest bodova prednosti ispred drugoplasirane Barcelone te je i nakon utakmice ostala ista bodovna razlika.

Barcelona je krenula sa sljedećim sastavom: Ter Stegen – Alba, Mascherano, Pique, Sergi Roberto – Gomes, Busquets, Rakitić – Neymar, Suarez, Messi. Realova postava je izgledala ovako: Navas – Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal – Isco, Kovačić, Modrić – Ronaldo, Benzema, Lucas.

Već na samom startu utakmice, točnije u 3. minuti, dogodila se sumnjiva situacija. Naime, u šestnaestercu Barcelone, nakon kontakta Javiera Mascherana, pao je napadač gostiju Lucas Vasquez, ali sudac je samo odmahnuo glavom te je moguće da je Real oštećen za nedosuđenu najstrožu kaznu. Real je igrao bolje u prvom poluvremenu te su stvorili više opasnijih prilika pred vratima Barcelone. U 37. minuti Cristiano Ronaldo se sjurio u šestnaesterac te uputio udarac koji je uspješno obranio Marc-Andre Ter Stegen. Već u sljedećem napadu Real je mogao povesti nakon solo prodora Ronalda, ali opet je uspješniji bio Ter Stegen. U 45. minuti, nakon udarca iz kuta, najviši u skoku je bio Raphael Varane, ali udarac je otišao ravno u ruke Ter Stegena.

Barcelona je bolje otvorila drugo poluvrijeme što je okrunila pogotkom. U 53. minuti nakon ubačaja Neymara odlično je reagirao urugvajski napadač Luis Suarez i neometano glavom pospremio loptu u mrežu. Međutim, moguće je da se Suarez nalazio u nedozvoljenoj poziciji, ali linijski sudac to nije vidio i glavni sudac je pokazao na centar. Igrala se 68. minuta utakmice kada je Neymar mogao riješiti pitanje pobjednika, ali umjesto toga postao je tragičar utakmice. Nakon proigravanja oporavljenika od ozljede Andresa Inieste, koji je netom prije zamijenio našeg Rakitića, Neymar je driblingom izbacio Danija Carvajala i našao se u idealnoj poziciji za postizanje pogotka. Međutim, uspio je promašiti cijela vrata sa svega par metara. Iniesta je imao dobru priliku u 69. minuti kada je iskosa lijevom nogom pucao unutar šestnaesterca, ali loptu u korner je skrenuo Carvajal. Nakon Neymara titulu tragičara je preuzeo Lionel Messi. Iniesta je poslao odličnu loptu za Messija koji rijetko promašuje iz ovakvih pozicija, ali njegov udarac je otišao pored vratnice. Kako to inače biva, uslijedila je kazna. Real je bacio sve u napad kako se utakmica približavala kraju. Prvo je u 87. minuti Sergio Ramos uputio udarac glavom malo iznad grede. Već u 89. minuti Ronaldo je na ubačaj Marcela visoko skočio te uspio uputiti udarac, ali obrana Barcelone je to uspjela počistiti. Napokon, u 90. minuti Real je uspio izjednačiti. Luka Modrić je iz slobodnog udarca poslao odličnu loptu u šestnaesterac Barcelone, a tamo je najviši u skoku bio Ramos i kaznio promašaje Barcelone. Do kraja utakmice Barcelona je mogla i do drugog pogotka nakon pokušaja loba glavom Sergi Roberta izvan šestnaesterca, ali obrana Reala je uspjela obraniti svoju mrežu.

Luka Modrić proglašen je igračem utakmice. Osim spomenute asistencije istaknuo se odličnim čuvanjem Messija, točnim dodavanjima i ukradenim loptama. Kovačić je odigrao još jednu dobru utakmicu, a igrao je do 86. minute. S druge strane, Rakitić se nije istaknuo na terenu te je napustio travnjak u 60. minuti.