EL: Darussafaka izborila ‘playoff’

Darussafaka je u posljednjem, odlučujućem kolu Eurolige, u izravnom dvoboju za prolazak u daljnju fazu natjecanja pobijedila Crvenu zvezdu sa 78:62 te je tako izborila nastup u četvrtfinalu gdje je čeka madridski Real.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, poveli 10:0, a do kraja poluvremena su mirno sačuvali prednost. Međutim, zvezda se ‘budi’ sredinom treće četvrtine, smanjuje prednost Darussafake na svega tri koša razlike, ali bliže od toga nisu došli. Darussafaka je odlično otvorila posljednju dionicu susreta u kojoj se posebno istaknuo naš mladi reprezentativac Ante Toni Žižić koji je susret završio s 11 koševa te 8 skokova. Do kraja su utakmice igrači Davida Blatta bez većih problema povećavali svoju prednost i na kraju zasluženo slavili.

Turska je momčad tako upisala petu uzastopnu pobjedu u svojoj Volkswagen Areni te je zahvaljujući tom sjajnom nizu došla do najvećeg europskog uspjeha u svojoj povijesti.

Darussafaka Dogus – Crvena zvezda  78:62 (25:14, 18:18, 12:17, 23:13)