EL: Ivan Perišić maestralan u pobjedi Intera

Inter je slavio sa uvjerljivih 4:0 protiv bečkog Rapida, a naš Ivan Perišić je u pobjedu ugradio pogodak i asistenciju. Tin Jedvaj i Filip Krovinović nisu nastupili za svoje ekipe

Betis i Rennais su ponovno oduševili sa prikazanom igrom. Chelsea lako potvrdio prolaz, a naš Mateo Kovačić je odigrao sasvim dobru utakmicu. Svakako najbolju igru je prikazao Ivan Perišić, koji je sa pogotkom i asistencijom najzaslužniji za slavlje svoje ekipe!

Bayer Leverkusen – Krasnodar 1:1 (0:0)

Apotekari su ispali iz Europske lige. Pogotkom u gostima Krasnodar je prošao u osminu finala, zahvaljujući nerješenom rezultatu iz prve utakmice 0:0. Prvi pogodak se čekao čak do 84′ kada je Krasnodar poveo pogotkom Magomed-Shapia. Bayer je uspio postići pogodak samo tri minute kasnije, ali se pokazao kao utješni. Strijelac je bio Charles Aranguiz. Tim Jedvaj je cijeli ogled pratio sa klupe.

Chelsea – Malmo 3:0 (2:1)

Chelsea se nakon nekoliko razočaranja, lakoćom obračunao sa švedskim Malomoem kojeg su pobjedili sa 3:0. Rezultat prve utakmice je bio 2:1, te ukupno prolaze rezultatom 5:1. Pogotke smo čekali do drugog  poluvremena kada je u 55′ mrežu gostiju načeo Oliver Giroud. Ross Barkley je u 74′ povisio na 2:0, a konačnih 3:0 postavlja mladi Hudson-Odoi u 84′.

Dynamo Kyev – Olympiacos 1:0 (2:2)

U tvrdoj utakmici, Dynamo je slavio na domaćem terenu pogotkom Frana Sola u prvom poluvremenu. S obzirom da je prva utakmica u Pireju završila bez pobjednika, Dynamo prolazi dalje sa rezultatom 3:2.

Inter Milano – Rapid 4:0 (1:0)

Inter Milano se poigrao sa bečkim Rapidom i nakon slavlja od 1:0 u gostima, na domaćem terenu su sa 4:0 nadigrali Austrijance. Ivan Perišić je postigao pogodak u slavlju i bio je najistaknutiji pojedinac u momčadi Intera. Mauro Icardi ponovno nije nastupio za Inter, a Inter je ponovno pobijedio, već treću utakmicu za redom. Pogotke za Inter su još postizali Matias Vecino (11′), Andrea Ranocchia (18′) i Matteo Politano (87′) na asistenciju našeg Perišića. Marcelo Brozović je odigrao do 62. minute.

Genk – Slavia Prag 1:4 (0:0)

Nakon neodlučenog ishoda u Českoj, momčad Savie je odlično odreagirala na gostovanju i sa 4:1 porazila Genk. Pogotke su za goste postizali Trossard (10′), Traore (53′) i Škoda (64′ i 68′). Za Genk je pogodak postigao Coufal (23′).

Real Betis – Stade Rennais 1:3 (3:3)

Nakn sjajne utakmice u Rennaisu, u uzvratu smo vidjeli isto tako uzbudljiv susret. Stade Rennais je pobjedom 3:1 nad Betisom prošao dalje u osminu finala. Poveli su pogotkom Bansebainia (22′), a na 2:0 povisio je Hunou (30′). Ipak do poluvremnea Betis uzvraća udarac, a strijelac je bio Giovani Lo Celso (41′). Betis je morao postići pogodak nebi li dvoboj otišao u produžetke, no u sudačkoj nadoknadi susreta M’Baye Niang postiže pogodak odluke koji vodi Rennais u osminu finala.

Benfica – Galatasaray 0:0 (2:1)

Benfica i Galatasaray su odigrali susret bez golova. S obzirom da je Benfica u prvom susretu slavila u Istanbulu sa 2:1, idu dalje u osminu finala. Naš Filip Krovinović nije bio prijavljen za ovu utakmicu.