EL: Lekin Club Brugge jedini uz Plzen ostvario domaću pobjedu u kasnijem terminu

Zanimljivo da su na obje utakmice koje su domaći pobjedili rezultat na poluvremenu bio 0:1, a na kraju 2:1.

Sedam utakmica Europske lige odigrano je u terminu od 21 sat, a osim Viktorije koja je slavila protiv našeg Dinama s 2:1, domaći teren iskoristila je jedino momčad hrvatskog trenera Ivana Leke.

Celtic – Valencia 0:2

Valencia je došla do pobjede na vrućem gostovanju na Celtic Parku. Ruska zvijezda s prošlog Svjetskog prvenstva, Denis Cheryshev doveo je šišmiše u vodstvo u 42. minuti, a u četvrtoj minuti nastavka Ruben Sobrino je podebljao vodstvo. Svih 90 minuta za domaćina odigrao je Jozo Šimunović, kao i Hrvat s njemačkom putovnicom Jeremy Toljan koji je zimus stigao na posudbu iz Borussije Dortmund. Filip Benković zbog ozljede nije konkurirao za utakmicu.

Club Brugge – Red Bull Salzburg 2:1

Salzburg je u Bruggeu poveo u 17. minuti golom Zlatka Junuzovića, a momčad Ivana Leke preokrenula je u nastavku. Stefano Denswil je izjednačio u 64. minuti, a Wesley u 81. donio potpuni preokret. Marin Pongračić za crvene bikove je igrao cijeli susret, a isti je s klupe odgledao Karlo Letica kod domaćina, dok Matej Mitrović nije konkurirao za sastav zbog ozljede.

Malmo – Chelsea 1:2

Chelsea je uspio prebroditi teški poraz od Manchester Cityja proteklog vikenda i u prošaranom sastavu slavio je u gradu odakle je potekao Zlatan Ibrahimović. Ross Barkley zabio je nakon pola sata igre, a u 58. minuti prednost je povećao Olivier Giroud. Nadu u preokret domaćinu pružio je Anders Christiansen 10 minuta prije kraja, međutim rezultat se više nije mijenjao. Mateo Kovačić ordinirao je veznim redom bluesa svih 90 minuta.

Shakhtar – Frankfurt 2:2

Sadržajnu utakmicu odigrali su u Ukrajini Shakhtar i Eintracht. Već u sedmoj minuti Martin Hinteregger dovodi goste u vodstvo, a već tri minute kasnije Marlos iz kaznenog udarca izjednačava. Novi hladan tuš za domaće stiže minutu nakon izjednačenja kada je Taras Stepanenko zaradio već drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje. Filip Kostić u petoj minuti nastavka još jednom donosi prednost Frankfurtu, ali u 67. minuti Taison postavlja konačnih 2:2. Ante Rebić sudjelovao je u utakmici svih 90 minuta.

Sporting – Villarreal 0:1

Najmanje golova vidjeli su gledatelji na Estadio Jose Alvaldeu, a oni koji su malo kasnili nisu ni taj jedan vidjeli. Već u trećoj minuti Alfonso je zabio za žutu podmornicu i to je bilo sve.

Zurich – Napoli 1:3

Napolitanci su sigurno promarširali kroz Zurich i opušteno čekaju uzvrat na Sao Paolu. Lorenzo Insigne je načeo domaće u 12. minuti, a Jose Callejon u 21. minuti poduplava prednost. U 77. minuti Piotr Zielinski zabio je za 3:0, a Benjamin Kololli iz kaznenog udarca je zabio počasni gol.