EL: Rebić zabio u slavlju Eintrachta! Sevilla prošla dalje, a Arsenal nadoknadio rezultat

Mnoštvo golova i zanimljivi preokreti

Prve utakmice šesnaestine finala su ponudile dosta preokreta i mnoštvo pogodaka. Od naših nogometaša su nastupili Marko Rog i Milan Badelj još jučer u ranije odigranom susretu, dok je Ante Rebić uspio postići pogodak za svoju ekipu, iako je ušao s klupe. Jozo Šimunović je nastupio u porazu Celtica.

Sevilla – Lazio 2:0 (0:1)

Prva uzvratna utakmica šesnaestine finala odigrana je jučer u Andaluziji. Lazio je imao prednost iz prve utakmice 1:0 no u uzbudljivoj utakmici, Sevilla je na domaćem terenu uspjela nadoknaditi rezultatski zaostatak i proći dalje sa 2:0 pobjedom. Prvi pogodak na utakmici djelo je Wissama Ben Yeddera koji je u 20.’ matirao Thomasa Strakoshu, što je ujedno bio rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme. Početkom drugog poluvremena, točnije u 60.’ Franco Vazquez radi prekršaj za drugi žuti karton i Sevilla ostaje sa igračem manje na terenu. Kratko. Već u 71.’ Adam Marušić dobiva izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja i ekipe su ponovno poravnate, brojčano. Ipak da se nebi išlo u produžetke pobrinuo se Pablo Sarabia, koji postavlja na konačnih 2:0. Milan Badelj je za ekipu Lazia igrao do 76′ minute, dok je Marko Rog za Sevillu ušao u 82′ minuti igre.

Arsenal – BATE Borisov 3:0 (0:1)

Arsenal je uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice. Nakon blijede partije u Bjelorusiji i zaostatka od 1:0, Arsenal je slavio večeras 3:0 i tako osigurao prolaz u osminu finala. Već u 4.’ autogolom Zakhara Volkova Arsenal je anulirao prednost gostiju. Do poluvremena su uspjeli sasvim preokrenuti prednost bjelorusa, a pogodak je zabio Shkodran Mustafi u 39′. Prolaz u osminu finala je potvrdio Sokratis u 60′.

Eintracht Frankfurt – Shaktar Donetsk 4:1 (2:2)

Nakon remia u prvoj utakmici, Eintracht je potpuno nadigrao na domaćem terenu Shaktara rezultatom 4:1, a u uvjerljivom slavlju sudjelovao je i naš Ante Rebić. Prvi pogodak na utakmici je djelo Luke Jovića, koji na proigravanje Dannya da Coste u 23′ zabija za 1:0. Na 2:0 povisuje Sebastien Haller samo četiri minute kasnije, što je bio i rezultat na poluvremenu. Drugo poluvrijeme je ponudilo zrno nade gostima. Junior Moraes smanjuje rezultat u 63′ na 2:1. Ante Rebić je počeo utakmicu na klupi, a ušao je u igru u 71′, zamjenivši strijelca prvog pogotka Jovića. Eintracht rješava utakmicu u posljednjih deset minuta sa dvama pogocima. Prvo u 80′ zabija Haller svoj drugi zgoditak, a onda i naš Ante Rebič obilježava utakmicu sa pogotkom u 88′.

Napoli – FC Zurich 2:0 (1:0)

Napoli je nakon slavlja u gostima 3:1 protiv švicarskog Zuricha, na domaćem terenu potvrdio nadmoć u ovom dvoboju sa 2:0. Pogotke su postizali Simone Verdi u prvom poluvremenu (43′) i Adam Ounas u drugom (75′).

Red Bull Salzburg – Club Brugge 4:0 (1:2)

Salzburg je uvjerljivo slavio na domaćem terenu protiv Club Bruggea sa 4:0 i tako nadoknadio 1:2 iz prve utakmice. Pogotke su postizali Schlager (17′), Daka (29′ i 43′), te Dabbur (90’+4).

Valencia – Celtic 1:0 (2:0)

Utakmica je počela ozljedom standardnog stopera Valencije Garaya u 23′. Celtic je nakon toga pokušavao nadoknaditi rezultat iz prvog susreta, ali u razmaku od 11 minuta (26′-37′) Jeremy Toljan dobija dva žuta kartona i Škoti ostaju u jako teškoj situaciji. Prolaz Valencije je potvrdio Kevin Gameiro u 70′. Valencija je iz Glasgowa donijela u Španjolsku prednost od 2:0. Jozo Šimunović je bio među najboljim igračima svoje momčadi i odigrao je cijelu utakmicu.

Villarreal – Sporting Lisabon 1:1 (1:0)

Villarreal je prošao zahvaljujući pogotku u gostima iz prvog susreta, kada su u Lisabonu slavili 1:0. Na prvi pogodak se čekalo do završnice prvog poluvremena, kada u prvoj minuti sudačke nadoknade pogađa Bruno Fernandes za slavlje Portugalaca. Međutim situacija za goste se pogoršala kada je u 60′ Jefferson dobio svoj drugi, isključujući žuti karton i ostavio svoju momčad sa deset igrača na terenu. Ipak dugo se čekalo do pogotka domaćina, koji je tek desetak minuta prije kraja uspio postići pogodak za prolaz. Pablo Fornals je u 80′ zabio pogodak vrijedan prolaza.

Zenit St. Petersburg – Fenebahce 3:1 (0:1)

Fenerbahce nije uspio izdržati u St. Petersburgu pod pritiskom Rusa. 1:0 iz prvog susreta nije bio dovoljan, jer Zenit je pobjedio u ovom susretu sa 3:1 i tako prošao u osminu finala. Pogotke za Ruse su postizali Ozdoev (4′), Azmoun (37′ i 76′), dok je pogodak za Fener zabio Mehmet Topal (43′).