[Video] Europska liga, skupine D, E i F: Brezovec zabio golčinu u Moskvi, Everton tone sve dublje

Lyon je nanio novi težak poraz Evertonu, dok je Apollon u posljednim trenucima utakmice došao do boda protiv Atalante.

Lyon je nanio novi težak poraz Evertonu, dok je Apollon u posljednim trenucima utakmice došao do boda protiv Atalante. Kopenhagen je opravdao status favorita i upisao laganu pobjedu protiv Zlina, a moldavski Sheriff je priredio iznenađenje pobijedivši Lokomotiv u Moskvi.

Skupina D

AEK – AC Milan 0:0

Utakmica je završila bez golova. Za domaćina je Marko Livaja ušao s klupe u 60. minuti, a Nikola Kalinić za goste iz Milana u 81. minuti.

Skupina E

Apollon – Atalanta 1:1

Gosti iz Atalante dolaze do prednosti u 35. minuti kada je najstrožu kaznu realizirao Slovenac Josip Iličić.

Domaćin s Cipra u sudačkoj nadoknadi dolazi do izjednačenja. Emilio Zelaya u 94. minuti postiže gol glavom.

Lyon – Everton 3:0

U 68. minuti domaćin uspijeva zabiti vodeći pogodak. Strijelac je bio Bertrand Traore nakon loše reakcije gostujuće obrane. Domaćin povećava vodstvo u 76. minuti kada nakon lijepe timske akcije precizno pogađa Houssem Aouar nakon dodavanja Memphisa Depaya. U 88. minuti Lyon vodi s velikih 3:0. Strijelac je bio Depay udarcem glavom nakon odličnog ubačaja Jordana FerrijaNikola Vlašić ušao je na teren u 72. minuti za Everton.

Skupina F

FC Kopenhagen – Zlin 3:0

Domaćin je uspio probiti otpor gostiju u 41. minuti. Pierre Bengtsson ubacio je loptu iz slobodnog udarca s lijeve strane, a najviši u skoku bio je strijelac Michael Luftner.

Slovenac Benjamin Verbić diže prednost domaćina na 2:0 prekrasnim udarcem malo izvan kaznenog prostora gostiju. Isti igrač stijelac je i u 92. minuti za konačnih 3:0.

Lokomotiv Moscow – Sheriff Tiraspol 1:2

Moskovski sastav dolazi do vodstva u 26. minuti kada je precizan bio Jefferson Farfan udarcem unutar kaznenog prostora nakon asistencije Alekseyja Miranchuka. Gosti iz Moldavije dolaze do izjednačenja u 42. minuti. Strijelac je bio Ziguy Badibanga čiji je udarac od stative ušao u gol, a asistirao mu je naš Josip Brezovec, nekadašnji igrač Rijeke.

U 59. minuti gosti dolaze do preokreta. Asistent za prvi gol bio je strijelac 2:1. Brezovec je zabio fantastičan pogodak s vrha šestnaesterca.