NAJNOVIJE VIJESTI

EL: Šok i nevjerica – Rijeka šokirana na Rujevici, Hajduk na dramatičan način ostao bez playoffa!

Hrvatski nogomet ostao je u Europi samo na Dinamu...

Hajduk je u Bukurešt došao sa obećavajućih 0:0 od prije tjedan dana. Na Poljudu su ‘Bili’ bili bolji i imali pogotovo na kraju utakmice nekoliko izglednih prilika, no ostali su bez pobjede. Večeras je do pred sam kraj utakmice sve izgledalo bajno…

Nakon što je domaćin poveo golom Gnoherea u 55. minuti iz kaznenog udarca nakon igranja rukom Caktaša, Said je u 82. pogodio za veliko slavlje. Jairo se sjajno oslobodio svog čuvara na desnom krilu, ubacio je na deset metara odakle Said pogađa pored nemoćnog čuvara mreže domaće momčadi. I sve je bilo spremno za veliko slavlje pri povratku kući, no debelo u nadoknadi šok i nevjerica. U trećoj od četiri minuta sudačke nadoknade Benzar je ubacio s desne strane, lopta je preletjela cijelu obranu i vratara Posavca, došla je do Gnoherea koji glavom pogađa s tri metra na drugoj stativi. Ovakvim raspletom Hajduk se oprostio od Europi prije playoffa nakon što je u zadnje četiri godine bio stepenicu više.

Veliki šok doživjeli su svi prisutni na Rujevici. No, gledajući utakmicu i poznavajući povijest hrvatskih klubova na utakmicama gdje se odluče na čuvanje rezultata i “krađu” vremena, ništa drugo nismo mogli niti očekivati. A Riječani su imali super-pozitivnih 1:1 sa gostovanja i tamo su pokazali da su za minimalno dvije klase bolja momčad. Večeras nismo vidjeli ama baš ništa od hrvatskog doprvaka, a ne sjećamo kada je Matjaž Kek ovako pripremio momčad da se već od samog početka susreta ide na “krađu” vremena i čuvanje rezultata. I sve to došlo je na naplatu u 83. minutu kada je Mortensen pogodio za vodstvo gostiju i veliku pobjedu norveške momčadi.

Šok i nevjerica za hrvatski nogomet, a bili smo blizu kada je u pitanju borba za 15. mjesto UEFA rankinga…

FCSB – HNK Hajduk Split 2:1 (Gnohere 2/Said)

HNK Rijeka – Sarpsborg 08 0:1 (Mortensen)