[VIDEO] EL: Tomasov strijelac u ispadanju Astane, Plzen izbacio Partizan, Zenit okrenuo Celtic

Poznati su prvi sudionici osmine finala.

Odigrane su popodnevne uzvratne utakmice šesnaestine finala Europske lige i saznali smo nove sudionike osmine finala.

Vedran Ćorluka s klupe je gledao kako Igor Denisov pogađa pogodak s desetak metara, kojim je njegov Lokomotiv Moskva potvrdio pobjedu protiv Nice iz prvog susreta, završilo je 1:0.

I Šime Vrsaljko svih 90 minuta proveo je na klupi u minimalnoj, 1:0 pobjedi Atletico Madrida nad Kopenhagenom. Jedini gol postigao je Kevin Gameiro nakon lopte Angela Correje već u sedmoj minuti.

Još jedan hrvatski reprezentativac nije ulazio u igru. Riječ je o Marku Rogu, koji je s klupe gledao kako njegov Napoli ispada iz natjecanja. Iako je pogotcima Zielinskog i Insignea pobijedio 2:0, Leipzig ide dalje zbog pobjede od 3:1 iz prvog susreta.

Marin Tomasov je, baš kao i u prvoj utakmici, postigao pogodak kojim je donio izjednačenje Astani u Lisabonu, no Sporting je remijem 3:3 s ukupnih 6:4 prošao dalje.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti Lazijevo deklasiranje protiv Steaue od 5:1, Krmenčikov i Čermakov pogodak za pobjedu Viktorije Plzen protiv Partizana, kojom ga je izbacio iz natjecanja te minimalnu pobjedu Lyona nad Villarrealom pogotkom Traorea. Ruski Zenit uspio je nadoknaditi minimalni poraz iz prvog susreta te s 3:0 pobijediti i izbaciti Celtic.

Europska liga, šesnaestina finala, uzvrati:

Lokomotiv Moskva 1:0 Nice (Denisov 30.) – Ukupni rezultat 4:2

Atletico Madrid 1:0 Kopenhagen (Gameiro 7.) – Ukupni rezultat 5:1

Dynamo Kijev 0:0 AEK Atena – Ukupni rezultat 1:1

Lazio 5:1 Steaua Bukurešt (Immobile 7., 43., 71., Bastos 35., Anderson 51. / 82. Gnohere) – Ukupni rezultat 5:1

Viktoria Plzen 2:0 Partizan (Krmenčik 67., Čermak 90+4.) – Ukupni rezultat 2:0

Red Bull Leipzig 0:2 Napoli (33. Zielinski, 86. Insigne) – Ukupni rezultat 3:3

Sporting Lisabon 3:3 Astana (Dost 3., Fernandes 53., 63. / 37. Tomasov, 80. Twumasi, 90+5. Shomko) – Ukupni rezultat 6:4

Villarreal 0:1 Olympique Lyonnais (85. Traore) – Ukupni rezultat 1:4

Zenit St. Petersburg 3:0 Celtic (Ivanović 8., Kuzyaev 27., Kokorin 61.) – Ukupni rezultat 3:1