EL: Traore u 119. minuti srušio Sevillu

Ante Rebić i Mateo Kovačić su još ostali od naših igrača u lovu na trofej.

Zanimljivo je bilo u pet uzvratnih susreta kasnog termina osmine finala Europske lige. Dva susreta, uključujući Dinamov otišla su u produžetke, a u oba su slavili domaćini.

Dinamo je na gostovanju u Lisabonu kod Benfice izgubio sa 3:0. Veteran Jonas zabio je 20 minuta prije kraja za produžetke, a onda je momčad Nenada Bjelice brutalno kažnjena za pogreške koje je napravila. Najprije je Dani Olmo umjesto degažiranja lopte iz kaznenog prostora izgubio istu, a to je iskoristio Ferro projektilom za 2:0. Onda je Amer Gojak promašio veliku priliku za 2:1, a nedugo zatim Petar Stojanović je napravio glupost i zbog prigovora u razmaku 10 sekundi zaradio dva žuta kartona. Točku na i postavio je Grimaldo još jednim dalekometnim udarcem.

Slavia iz Praga je napravila senzaciju i izbacila je Sevillu u sjajnoj golijadi punoj preokreta. Ngadeu-Ngadjui doveo je Slaviju u vodstvo nakon 15. minuta, a Ben Yedder u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačava iz penala. U drugoj minuti nastavka Soucek je također precizan sa bijele točke za novo vodstvo domaćina, a Munir El Haddadi odvodi utakmicu u produžetke. Franco Vazquez u 98. minuti doveo je Sevillu pred prolaz, ali van Buren najprije izjednačava na 3:3, a potom Ibrahim Traore u 119. minuti donosi pobjedu Slaviji. Marko Rog ušao je u igru u 104. minuti.

Arsenal je na Emiratesu nadoknadio poraz iz Rennesa od 3:1. Već nakon 15 minuta imali su topnici vodstvo 2:0 zahvaljujući Aubameyangu i Maitland-Nilesu, a pobjedu je u 72. minuti zapečatio drugim golom Pierre-Emerick Aubameyang.

Inter je na San Siru doživio novi težak udarac od Eintrachta. Luka Jović zatresao je Handanovičevu mrežu već u šestoj minuti, a rezultat se do kraja nije mijenjao, pa su Nerrazuri ispali iz Europske lige. Ivan Perišić igrao je 90 minuta, Marcelo Brozović gledao je utakmicu s klupe, a Šime Vrsaljko te Ante Rebić zbog ozljeda nisu bili među kandidatima za susret.

Nakon visoke pobjede u Sankt Petersburgu, Villarreal je i na El Madrigalu savladao Zenit. Gerard Moreno je nakon asistencije Carlosa Bacce doveo Žutu podmornicu u vodstvo u 29. minuti, a u drugoj minuti nastavka su zamijenili uloge, pa je Bacca bio strijelac, a Moreno asistent. Počasni pogodak za Zenit u sudačkoj nadoknadi zabio je Branislav Ivanović.

Među osam najboljih plasiralo se šest momčadi iz liga petice te po jedna portugalska i češka ekipa. Tako će se u ždrijebu naći londonski klubovi Chelsea i Arsenal, Villarreal i Valencia iz Španjolske, Napoli iz Italije, Eintracht iz Njemačke, te Benfica i Slavia.