Elf, prekid i kontra… Njemačka-Ukrajina 2:0

Nakon tri dana i sedam utakmica na Euru je netko dobio s dva razlike

Ukrajina je imala dva-tri zicera, jednog i kod 0:0, veći dio prvog poluvremena bila je bolja momčad, ali Ukrajina je imala najteže rješiv nogometni problem. Igrala je protiv Njemačke. A ‘odavno’ je definirano da je nogomet sport u kojem 2×45 minuta igra 2×11 igrača i na kraju – pobijede Nijemci.
Svjetski su prvaci tu definiciju potvrdili i večeras. Jedan prekid, jedna kontra… Pobjeda. Klasični Elf. Do trijumfa bez spektakularne igre. Prvim seniorskim reprezentativnim golom Valencijina stopera Shkodrana Mustafija i kontrom Bastiana Schweinsteigera u sudačkoj nadoknadi (u igru je ušao samo dvije minute ranije). Kroos je u 19-oj ubacio zdesna iz slobodnjaka, Khacheridi kasnio u skoku pa je Mustafi sa 5-6 metara glavom zakucao loptu u desne rašlje. Potom je igrače Joachima Löwa spašavao najbolji vratar planete, Manuel Neuer, a nakon odmora Löw je odmaknuo svoj neobično sastavljeni obrambeni kvartet (Mustafi, Boateng, Höwedes, Hector) od Neuera i Njemačka je bez većih problema do kraja odadministrirala utakmicu protiv posve solidne Ukrajine. Na drugoj strani odličan je bio i Andrei Pyatov skinuvši gotovo sve što su ‘panzeri’ uputili prema njemu. Do 92. minute i zakucavanja sa 10 metara rutinera Schweinsteigera kad su svi ‘Žuti’ pred Nuerovim golom tražili poravnanje.
Nogomet nije bio bogzna kako zanimljiv o čemu svjedoči i činjenica da je najtraktivniji potez utakmice bilo Boatengovo izbijanje lopte s crte vlastitog gola (*vidi fotografiju). Na kraju, u Lilleu zasluženi trijumf svjetskih prvaka.
Danas je, dakle, naša odlična Hrvatska pobijedila Tursku mega-golom Luke Modrića (mogli smo im ‘hladno’ utrpati pet komada), Poljska je također s 1:0 slomila Sj.Irsku, a Njemačka Ukrajinu s 2:0.
U ponedjeljak igraju Španjolska i Češka (15:00 u Toulouseu, to je naša skupina!), Rep.Irska-Švedska (18:00, St.Denis) i u šlageru dana Italija-Belgija (21:00, Lyon).
Hvala Vam što ste bili uz hrvatsku reprezentaciju i laka vam noć… Samo Hrvatska!

NJEMAČKA-UKRAJINA 2:0
Strijelci: 1:0 Mustafi (19′), 2:0 Schweinsteiger (90’+2).
NJEMAČKA (4-2-3-1): Neuer; Mustafi, Boateng, Höwedes, Hector; Khedira, Kroos; Müller, Özil, Draxler (78′ Schürrle); Götze (90′ Schweinsteiger). Izbornik: Löw.
UKRAJINA (4-2-3-1): Pyatov; Fedetskiy, Khacheridi, Rakitskiy, Shevchuk; Stepanenko, Sydorchuk; Yarmolenko, Kovalenko (74′ Zinchenko), Konoplyanka; Zozulya (66′ Seleznyov). Izbornik: Fomenko.
LILLE Stade Pierre Mauroy. Gledatelja: 50.000. Sudac: Atkinson (Engleska). Žuti karton: Konoplyanka (68′).