Elias Kolega osvojio nove slalomske bodove, trojac se poredao na mjestima izvan bodova

Mlađi Kolega, Samuel nije završio utrku niti u drugom nastupu ove sezone.

Hrvatska skijaška reprezentacija nastupila je s pet skijaša na slalomu u austrijskom Kitzbuehelu, a samo je Elias Kolega došao do bodova. Nažalost trojac se plasirao na 31, 32 i 33 mjesto te za dlaku ostao bez druge vožnje upravo zbog Kolege.

Elias je prvu vožnju završio na 30. mjestu sa 2,73 sekunde zaostatka za vodećim Švicarcem Ramonom Zenhaeusernom. Iza Kolege poredala su se još tri skijaša, samo 10 stotinki sporije odvozio je Filip Zubčić, 13 stotinki sporiji od Zubčić bio je Istok Rodeš, dok je Matej Vidović imao samo šest stotinki sporije vrijeme od Rodeša. Mlađi Eliasov brat, Samuel Kolega nije završio prvu vožnju kao ni u sljemenskoj utrci.

U drugoj vožnji je Elias imao sjajno deveto vrijeme što mu je donijelo plasman na ukupno 21. poziciju sa 3,15 sekundi zaostatka za pobjednikom Clementom Noelom. Drugo mjesto pripalo je Marcelu Hirscheru, dok je treće mjesto na postolju osvojio Alexis Pinturault. Vodeći iz prve vožnje Zenhaeusern na kraju je bio tek šesti.