Engleska po drugi put u četiri dana ispala iz Europe

. Velika Britanija izašla je iz EU, a samo četiri dana nakon Engleska je ponovno izašla iz Europe. Ovaj put to je umjesto njih odlučio Island!

UEFA / Island

Dvoboj Engleske i Islanda bio je najzanimljiviji susret osmine finala Eura-2016. Uzbuđenja su krenula već u 3. minuti. Sterling je krenuo u prodor, a u šesnaestercu ga je srušio vratar Islanda Halldorsson i sudac Skomina pokazao je na bijelu točku.

Iz jedanaesterca je zabio Rooney. Vratar Halldorsson se odlično bacio, ali lopta mu je prošla malo ispod ruke. Samo 34 sekunde nakon vodstva Engleske Island je izjednačio. Ubačaj iz auta odlično je glavom prebacio Arnason i lopta dolazi do stopera Islanda Ragnara Sigurdssona koji loptu šalje u mrežu za 1:1.

Pokušavali su Englezi uglavnom udarcima izvan šesnaesterca, no Alli, Kane i Rooney nisu bili precizni i uglavnom su te lopte odlazile preko gola. U 18. minuti nakon jedne malonogometne akcije Islanda ispred šesnaesterca Engleske Bodvarsson gura loptu do Sightorssona koji odlično puca i dovodi Island u vodstvo.

Do kraja poluvremena Engleska je imala jednu opasnu priliku u 28. minuti. Alli je ubacio s desne strane i pronašao Kanea u šesnaestercu, a ovaj odlično pucao iz voleja, ali još ljepše obranio Halldorsson. Island je probao još jednom u 34. minuti. Skulason je pucao s 30-ak metara, no njegov pokušaj odlazi malo pored vrata.

Prva odlična situacija dogodila se u 55. minuti. Nakon jedne gužve u šesnaestercu Engleske visoka lopta dolazi do danas raspoloženog Ragnara Sigurdssona koji pokušava škaricama s 5-6 metara, ali uspijeva obraniti Hart.

Englezi su i dalje pokušavali udarcima iz daljine. Islanđani im nisu dali da se približe golu, pa je ovo bilo jedino moguće rješenje za Englesku. Međutim, njihovi dalekometni pokušaji su bili neprecizni.

U 84. minuti imao je Island priliku „staviti točku na i“. Gunnarsson je povukao odličnu kontru i uspio se u šesnaestercu Engleske riješiti Wilsherea koji ga je u stopu slijedio. Pucao je Gunnarsson, ali njegov udarac zaustavio je Hart.

Engleska je živnula ulaskom Rashforda u zadnjih nekoliko minuta, no izgleda da je ova zamjena napravljena prekasno. 23. lipnja Englezi su pokrenuli referendum za izlazak Velike Britanije iz Europske unije i to im je prošlo. Velika Britanija izašla je iz EU, a samo četiri dana nakon Engleska je ponovno izašla iz Europe. Ovaj put to je umjesto njih odlučio Island koji ih je fenomenalnom igrom ispratio s Europskog prvenstva. Island je u četvrtfinalu i igra protiv domaćina Francuske.

ENGLESKA – ISLAND 1:2

Strijelci: 1:0 Rooney (5′), 1:1 R. Sigurdsson (6′), 1:2 Sigthorsson (18′)

Engleska (4-3-3): Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier (46′ Wilshere), Rooney (87′ Rashford) – Sturridge, Kane, Sterling (60′ Vardy).  Izbornik: Hodgson.

Island (4-4-2): Halldorsson – Saevarsson, Arnason, R.Sigurdsson, Skulason – Gudmundsson, G.Sigurdsson, Gunnarsson, B. Bjarnason – Sigthorsson (78′ E. Bjarnason), Bodvarsson (89′ Traustason). Izbornici: Lagerbäck i Hallgrimsson.

NICE Stade de Nice. Gledatelja: 35000. Sudac: Skomina (Slovenija).

Žuti kartoni: G. Sigurdsson (38′), Sturridge (47′), Gunnarsson (65′)