EP Atletika: Lasitskene pobjednica skoka u vis, Ana Šimić završila na desetom mjestu

Nema medalje za Anu.

Ana Šimić/Getty Images

Jedina hrvatska predstavnica u finalima danas na Europskom prvenstvu u atletici bila je skakačica u vis Ana Šimić, koja je tražila svoju drugu medalju nakon bronce iz 2014. godine.

Iz prvog pokušaja Ana je preskočila visine 1,82 i 1,87 metara, no tada je zapelo. Visinu od 1,91 metar nije uspjela preskočiti ni iz jednog od tri pokušaja te je natjecanje završila na diobi desetog mjesta od 14. skakačica.

Zlatno odličje osvojila je Ruskinja Mariya Lasitskene, nekada Kuchina, s preskočenih dva metra, a na drugom mjestu završila je Bugarka Mirela Demireva, koja je također preskočila dva metra i to iz trećeg pokušaja, čime je izjednačila svoj osobni rekord. Bronca je pripala domaćoj Marie-Laurence Jungfleisch.