EP Atletika: Martin i Perez pobjednici brzog hodanja na 20 kilometara

Dvostruko španjolsko slavlje.

Alvaro Martin pobjednik je utrke 20 kilometara brzog hodanja, koja se održala pretposljednjeg dana Europskog prvenstva u atletici u Berlinu.

Španjolac je s rezultatom sezone od 1:20,42 osvojio zlatnu medalju ispred svog sunarodnjaka Diego Garcia Carrere, koji je zaostao šest sekundi, dok je Rus Vasiliy Mizinov osvojio broncu. U konkurenciji je bilo 28 trkača, od kojih je njih 23 završilo utrku.

U isto vrijeme i žene su odradile svojih 20 kilometara brzog hodanja, a Španjolka Maria Perez s rekordom europskih prvenstava osvojila je zlato. Vrijeme pobjednice bilo je 1:26,36, čime je za pola minute bila brža od srebrne Čehinje Drahotove. Uz Čehinju i brončana Talijanka Palmisano ostvarila je svoj najbolji rezultat sezone, dok su se iza njih na četvrtom i petom mjestu našle dvije Litavke, Virbalyte-Dimšiene (1:27,59 – nacionalni rekord) i Vaiciukeviciute (1:28,07 – nacionalni U23 rekord).