EP Atletika: Sandra postala jedina u povijesti bacanja diska s pet uzastopnih naslova prvaka!

Veliki uspjeh Sandre.

Jedina hrvatska natjecateljica sa šansama za osvajanje zlatnog odličja na Europskom prvenstvu u atletici, Sandra Perković, upravo je završila finale bacanja diska te peti uzastopni put osvojila europski naslov, što nikome prije nije uspjelo.

U prvoj seriji Sandra je bacila disk u mrežu, da bi u drugoj konačno upisala ispravan hitac i to od 59,09 metara, koji joj je donio drugo mjesto. U trećoj seriji je još popravila svoj hitac s bačenih 59,97 metara, no pala je na treće mjesto.

Drugi dio natjecanja Sandra je otvorila bacanjem diska u mrežu, da bi konačno u petoj seriji bacila disk na 67,62 metra i zauzela vrh, kojeg nije ispustila do kraja, a u posljednjoj seriji ponovno je namjerno prestupila, nakon što disk nije išao ni na 48 metara.

Srebrna medalja pripala je domaćoj predstavnici, policajki po profesiji, Nadine Muller s rezultatom sezone od 63 metra, dok je druga Njemica Shanice Craft sa 62,46 metra osvojila treću uzastopnu broncu ispred još jedne njemačke atletičarke, Claudine Vita.