EP futsal: Fantastična Hrvatska osvojila senzacionalan bod protiv Španjolske

Hrvatska se pobrinula za senzaciju na EP-u remiziravši bod protiv peterostrukih europskih prvaka Španjolske (3:3)!

Europsko prvenstvo

ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 3:3

Prvo kolo, skupina D:  Španjolska – Hrvatka 3:3 (1:2). Lotto Arena. Suci: Lemal (Belgija), Farkas (Mađarska), Sorescu (Rumunjska). Suci: Lemal (Belgija), Farkas (Mađarska), Sorescu (Rumunjska).

Strijelci: 0:1 Babić (9′), 1:1 Aicardo (15′), 1:2 Franko Jelovčić (17′), 2:2 Lin (26′), 3:2 Lin (27′), 3:3 Capar (37′).

ŠPANJOLSKA: Rafa, Ortiz, Aicardo, Usín, Campos, Herrero, Juanjo, Ruiz, Torras, Fernandão, Pola, Miguelín, Lozano, Lin.

HRVATSKA: Jukić, Jelovčić, Marinović, Novak, Šuton, Stojkić, Capar, Grbeša, Pavić, Babić, Protega,  Matošević, Duvančić.

Hrvatska je osvojila bod protiv Španjolaca na otvaranju Europskog futsal prvenstva u Antwerpenu odigravši 3:3! U najavi susreta hrvatska reprezentacija se pribojavala rezultatske katastrofe, no odličnom taktikom i požrtvovnošću došla je do velikog boda, ali ponajprije veliko sportske zadovoljštine. Hrvatska je dvaput vodila, no do boda je došla ubacivši igrača-golmana tri minute prije kraja, a upravo je Capar u toj ulozi pogodio bod, dvije i pol minute prije kraja.

Bilo je to odlično prvo poluvrijeme Hrvatske koja je iznenadila peterostruke europske prvake, a svoju borbenost i taktičku disciplinu okrunjenila je pogotkom u 10. minuti Babića. Krenuo je jedan od brojnih hrvatskih protunapada, Jelovčić je vukao, no izgledne je prilike španjolski vratar Rafa obranio, ali gužvi je najspretniji bio Babić za vodstvo Hrvatske.  Mogla je Hrvatska povećati vodstvo i dodatno šokirati Španjolce, ipak na visini zadatka bio je Rafa dok je naša vrata sigurno čuvao Jukić. Trenutak dekocentracije nakon kornera Španjolske donio je izjednačenje, povratnu loptu na deset metara spremno je dočekao Aicardo i pogodio po podu uz vratnicu – 1:1. Očekivao se tada furiozni juriš po preokret, no izabranici Mate Stankovića nisu gubili glavu i iz još jedne odlične kontre ponovno došli u vodstvo kada je Marinović asistirao Jelovčiću koji precizno lijevicom pogađa u drugi kut – 2:1.

Drugo poluvrijeme nastavila se terenska inicijativa Furije ali bez izrazitih prilika unatoč puno pokušaja. Izjednačenje su prvo spasile dvije vratnice, a španjolski stroj pokrenule su pogreške u obrani tj. izgubljene lopte na hrvatskoj polovici prilikom kretanja u protunapad. U 27. i 28. minuti pogodio je Lin, njegov drugi pogodak bio je atraktivan kada je osvojio neočišćenu loptu nakon obrane Jukića, a zatim je metar od gol-out linije, pogodio visoko u prve rašlje za prvo vodstvo Španjolske – 2:3.

Hrvatska je tada morala promijeniti taktiku, no čekalo se do tri minute prije kraja kada Stanković umjesto vratara Jukića ubacuje igrača Capara, koji ne igra zadnjeg igrača već je u zelenom dresu čekao svoju priliku u napadu, ubrzo nakon što je iz desnog kuta ušao u sredinu, došlo je do izjednačenja. Jelovčić je visoku loptu volejom pokušao pospremiti, Juanjo dobro brani ali Matija Capar spremno dočekuje odbijenu loptu za 3:3 i veliko hrvatsko slavlje. Pokušali su sve Španjolci do kraja utakmice, jedan topovski udarac gotovo s centra odsjeo je na vratnici Jukića, no obranila se Hrvatska senzacionalan bod!