EP futsal: Hrvatska u četvrtfinalu izgubila od Italije

Četvrtfinale: Hrvatska - Italija 1:2 (1:2). Igrale su se posljednje sekunde, Hrvatska je izvela brzi korner, Novak je sjajno potegnuo i pogodio vratnicu!

Četvrtfinale Europskog prvenstva

HRVATSKA – ITALIJA 1:2

Lotto Arena. Suci: Lumbreras (Španjolska), Sorescu (Rumunjska).

Strijelci: 0:1 Romano (1′), 1:1 Jelovčić (7′), 1:2 Fortino (10′).

HRVATSKA: Jukić, Grčić, Novak, Jelovčić, Marinović, Stojkić, Capar, Grbeša, Protega, Matošević, Duvančić, Pavić, Babić, Suton.

ITALIJA: Mammarella, Lima, Romano, Merlim, Saad, Miarelli, Ercolessi, Leggiero, Giasson, Murilo, Honorio, De Luca, Vampeta, Fortino.

Hrvatska futsal reprezentacija poražena je u četvrtfinalu Europskog prvenstva, reprezentacija Italije odnijela je tijesnu pobjedu. Igrale su se posljednje sekunde utakmice, Hrvatska je igrala s pet igrača u polju. Nakon brzog kornera, Novak je sjajno potegnuo i pogodio vratnicu! Talijani su ubrzo mogli početi slaviti.

Hrvatska je loše otvorila utakmicu. Iako se stalno najavljivalo da se ne smije primiti rani gol upravo se to dogodilo. Romano se najbolje snašao i pogodio iz odbijanca već u prvoj minuti – 0:1. Isti igrač imao je priliku nakon jedne pogreške, ali nije bio precizan.

Hrvatska je polako uhvatila ritam. Jelovčić se u sedmoj minuti sjajno riješio pratnje, zarolao vratara za – 1:1. Talijani su bili opasni iz prekida, nova neopreznost hrvatske u obrani i udarac Fortina u 10. minuti prošao je kroz noge Jukiću –  1:2.

Iako su izabranici Mate Stankovića pritisnuli na otvaranju drugog poluvremena, Italija je bila konkretnija. Lima je u 28. minuti dobro potegnuo, ali Jukić je sjajno obranio. Tri minute kasnije Marinović je oduzeo jednu loptu, sjurio se prema golu, ali pozicija nije bila idealna i Mammarella je obranio. Jelovčić je sjajno potegnuo u 32. minuti, ali lopta se odbila od vratnice uz crtu i nije ušla u gol.

Mogli su Talijani ubrzo i ranije riješiti pitanje pobjednika, Lima je pronašao Fortina koji je pogodio gredu. U završnim minutama u igru je ušao Capar i Hrvatska je s igračem više krenula po izjednačenje. Talijani su se dobro branili, Hrvatska je imala nekoliko pokušaja i nesretnu vratnicu u posljednjim sekundama.