EP Futsal: Kazahstan remizirao s Rusijom i osigurao prvo mjesto

Rusi su bez pobjede izborili četvrtfinale.

Europsko futsal prvenstvo došlo je do trećeg, posljednjeg kola po skupinama, a u skupini B svoj susret odigrali su Rusija i Kazahstan. Rusi su remizirali 1:1 te bez upisane pobjede na turniru osigurali četvrtfinale.

Već u drugoj minuti Eder Lima, najbolji strijelac izdanja iz 2014. godine, oslobodio si je malo prostora i u suprotni kut zabio za 1:0. Do kraja prvog dijela obje momčadi imale su svojih prilika, no golova nije bilo i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Rusa.

Međutim, već u četvrtoj minuti nastavka Douglas Junior izjednačio je na 1:1. Iako su do kraja utakmice Rusi pritiskali i željeli pobjedu, kojom bi osigurali prvo mjesto skupine, do gola nisu došli i završilo je 1:1. Kazahstan je osvojio skupinu, Rusija kao drugoplasirana prolazi u četvrtfinale, a Poljska ispada iz natjecanja.