EP Futsal: Kazahstanci nadigrali Poljake i upisali rutiniranu pobjedu

Kazahstan je skočio na vrh skupine B.

U drugoj utakmici skupine B na Europskom futsal prvenstvu Kazahstan je očekivano s 5:1 deklasirao Poljsku i zasjeo na vrh skupine.

Od samog početka Kazahstanci su nametnuli svoj tempo igre, a ovom rezultatu uvelike je pogodovala i najbolja moguća situacija koja se mogla dogoditi za favorite – postizanje ranog gola, koji je došao preko Taynana već u trećoj minuti utakmice. Do poluvremena već je bilo 4:0, zabijali su redom Orazov, Zhamankulov i Pershin.

S obzirom na veliku prednost kazahstanski izbornik Cacau odlučio je malo miješati momčad i čuvati igrače za veliki okršaj s Rusima u trećem kolu. To je pomoglo Poljskoj, koja je do kraja susreta uspjela smanjiti pogotkom Soleckog u 28. minuti, no za nešto više ipak Poljska nije bila spremna. Čak štoviše, tri minute prije kraja Douglas Junior postavio je konačnih 5:1.