Ep Futsal: Portugal srušio Španjolsku u produžetku, Ricardinho igrač prvenstva!

Portugal do naslova u produžetku, junak pobjede Bruno Coelho, Ricardinho najbolji igrač prvenstva.

U rasprodanim Stožicama odigran je finalni susret europskog prvenstva u futsalu. Prije početka prvenstva Portugalci i Španjolci važili su kao favoriti za osvajanje naslova prvaka Europe. Španjolci su lovili osmi naslov, dok su Portugalci lovili tek prvog.

Od samog početka Portugalci su krenuli po naslov i već u prvoj minuti Španjolcima loptu oduzima Ricardinho te zabija za vodstvo s 1:0. Španjolci su većinu prvog poluvremena vladali terenom i pokušavali izjednačiti, međutim zaustavljao ih je vratar Andre Sousa ili je lopta sletjela pored gola. Lijepi su napad Španjolci izveli minutu prije kraja, Lin i strijelac Marc Tolra izigrali su obranu Portugala te uspjeli izjednačiti. Obje momčadi u prvom poluvremenu pokazale su tvrdu igru i zasluženo na odmor otišle poravnatim rezultatom.

Mogli su aktualni prvaci preči u vodstvo već u 15. sekundi drugog dijela, međutim vratar Andre Sousa zaustavlja udarac Pole. Za novo vodstvo Portugala priliku je imao Andre Coelho, njegov udarac zaustavlja okvir gola. Španjolski junak Pola, u dva susreta zabio je golove odluke, nakon greške obrane Portugala u 31. minuti sam je mogao zabiti za vodstvo svoje reprezentacije. U sljedećoj minuti ipak Španjolci stižu do vodstva, izigrali su protivničku obranu nakon izvedenog slobodnog udarca sa sedam metara, u gol loptu posprema Lin. Zbog šestog prekršaja Portugala, Španjolcima je dosuđen direktni udarac s deset metara, Miguelin pogađa okvir gola i ostaje kod rezultata 1:2. Portugalci su u posljednje tri minute susreta krenuli igrati bez vratara i u 39. minuti stigli do izjednačenja, pogodak za produžetak zabija Bruno Coelho. Do kraja regularnog djela rezultat se nije mijenjao i Španjolci su drugi put na turniru igrali produžetke.

Pažljivo su Portugalci i Španjolci ušli u produžetke, znali su da bi primljeni pogodak mogao značiti kraj snova o naslovu. Prvih pet minuta prošlo je bez ozbiljnijih prilika za postizanjem pogodaka. Na samom početku drugog djela ozlijedio se Ricardinho i nije više ulazio u igru. U šestoj minuti blizu novog vodstva bili su Španjolci, ovog puta stativu pogađa Bebe i dalje ostaje na semaforu 2:2. Minutu prije kraja produžetka za novo vodstvo Portugala i naslov prvaka s deset metara drugi put na susretu zabija Bruno Coelho. Za najboljeg igrača turnira izabran je Portugalac RIcardinho.

U finalu je imala i Hrvatska svog predstavnika, među sudačkom trojkom našao se Saša Tomić.

Portugal 3:2 Španjolska
Ricardinho 1’, Bruno Coelho 39’, 50′; Tolra 19’, Lin 32′

Portugal: Andre Sousa (V), Pedro Cary, Bruno Coelho, Joao Matos, Ricardinho (K), Bebe (V), Vitor Hugo (V), Andre Coelho, Tunha, Nilson Miguel, Fabio Cecilio, Marcio Moreira, Pany Varela, Tiago Brito

Španjolska: Paco Sedano (V), Ortiz (K), Pola, Miguelin, Alex, Jesus Herrero (V), Tolra, Bebe, Adolfo, Solano, Lin, Lozano, Rafa Usin, Joselito