EP Futsal: Remi Srbije i Italije, odličan posao odradili vratari!

Remi Srbije i Italije, golovi tek u drugom poluvremenu.

U večernjem terminu europskog prvenstva u futsalu snage su odmjerile reprezentacije Srbije i Italije. Talijanima je to bio prvi susret na prvenstvu, dok je Srbija već odigrala 2:2 protiv domaćina Slovenije, na otvaranju prvenstva.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo puno prilika, Talijani su veći dio prvog dijela držali loptu u svojim nogama. Srbija je pokušavala iz kontranapada i stigla do najizglednije prilike u sedmoj minuti, kada je Stefan Rakić iz blizine poslao loptu pored gola. Azzuri su pokušavali udarcima iz daljine, međutim uvijek je bio siguran vratar Miodrag Aksentijević ili je lopta sletjela pored gola. U 12. minuti je Srbija mogla povesti, pogodak su spriječili vratar Stefano Mammarella i stativa. Na kraju poluvremena mrežu so ostale netaknute i na semaforu je ostao rezultat s početka utakmice.

U nastavku se slika nije puno promijenila, Talijani su držali loptu, dok je i dalje u vratima Srbije sjajan bio Aksentijević. Prvu pravu priliku u pogodak pretvara Srbija, odbijena lopta stigla je do Dragana Tomića, koji precizno gađa u 30. minuti. Krenuli su Talijani po izjednačenje, do kojeg su stigli dvije minute kasnije, iz blizine gol postiže Massimo De Luca. Do kraja susreta bilo je napeto, ipak završeno je podjelom bodova. Srbija s dva remija čeka subotnji susret između Italije i Slovenije, pobjeda jedne od reprezentacija odvela bi ih u nastavak natjecanja.